Haber346

Ulaştırma Ve Altyapı Bakan Yardımcıları Tüdemsaş’ı Gezdi

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakan Yardımcıları Enver İskurt ve Selim Dursun, Sivas’taki Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi AŞ’yi (TÜDEMSAŞ) ziyaret etti. Çeşitli incelemelerde bulunmak için Sivas’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Enver İskurt ve Selum Dursun, TÜDEMSAŞ’ı ziyaretinde Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu’ndan kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Şirketin çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Müdür Vekili […]

Ulaştırma Ve Altyapı Bakan Yardımcıları Tüdemsaş’ı Gezdi
19 Mayıs 2019 - 0:53 'de eklendi.
Reklam

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakan Yardımcıları Enver İskurt ve Selim Dursun, Sivas’taki Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi AŞ’yi (TÜDEMSAŞ) ziyaret etti.

Çeşitli incelemelerde bulunmak için Sivas’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Enver İskurt ve Selum Dursun, TÜDEMSAŞ’ı ziyaretinde Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu’ndan kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Şirketin çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu, “Son yıllarda dünyadaki gelişmelere bağlı olarak teknolojik yatırımlar yapıldı. Yeni nesil yük vagonları üretildi. Burada üretilen milli yük vagonu Avrupa demir yollarında yük taşıyor. Diğer vagonlarımız için Ar-Ge çalışmalarına devam ediliyor. 2015-2023 yılları arasında üretilmesi hedeflenen 13 projemiz var” ifadelerini kullandı.

TÜDEMSAŞ anı defterini imzalayan Bakan Yardımcısı Enver İskurt da “TÜDEMSAŞ’ta bulunmaktan dolayı ülkem, milletim adına gurur duyuyorum. Kurulduğu tarihten bugüne kadar geçen süreçte alanında geldiği seviyede büyük aşamalar kaydettiğine şahit oldum. Bundan sonra da teknolojik yeniliklerle birlikte çok daha ileri seviyelerde olacağına inancım tam” dedi.

Bakan Yardımcısı Selim Dursun ise “12 Mayıs 2011’de Genel Müdür olarak göreve başladığım yerde olmanın mutluluğunu yaşıyorum. TÜDEMSAŞ’ı bugünkü ziyaretim o ilk gün yaşadığım heyecanı tekrar yaşattı. Tüm mesai arkadaşlarımıza Sivasımız için bir değer olan atölyeyi daha güzel noktalara taşımaya yönelik çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” ifadeleri kullandı.

Daha sonra heyet Vagon Üretim Fabrikası, Vagon Onarım Fabrikası, Kaynak Eğitim Merkezi ve Ar-Ge birimini gezdi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER