Haber346

Cü’de Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz İftar

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi geçen “Paylaşmak Güzeldir” sloganı ile başlattığı ücretsiz iftar verilmesine bu yıl da devam ediyor. Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2018 yılında “Paylaşmak Güzeldir” sloganı ile öğrencilere ücretsiz iftar uygulaması başlatıldı. Bu yılda devam eden uygulamada öğrencilere her gün iftar ikram ediliyor. Hayırseverlerin bağışlarıyla Üniversite Merkezi Kafeteryanın 2’nci katında başlayan uygulamaya 2 binin üzerinde […]

Cü’de Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz İftar
10 Mayıs 2019 - 16:08 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi geçen “Paylaşmak Güzeldir” sloganı ile başlattığı ücretsiz iftar verilmesine bu yıl da devam ediyor.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2018 yılında “Paylaşmak Güzeldir” sloganı ile öğrencilere ücretsiz iftar uygulaması başlatıldı. Bu yılda devam eden uygulamada öğrencilere her gün iftar ikram ediliyor. Hayırseverlerin bağışlarıyla Üniversite Merkezi Kafeteryanın 2’nci katında başlayan uygulamaya 2 binin üzerinde katılım olurken öğrenciler duydukları memnuniyeti ifade etti. Konuyla ilgili görüşlerini belirten öğrencilerden İİBF İşletme Bölümü öğrencisi Salim Açıkgöz, “Rektörümüze ve bütün hocalarımıza öncelikle teşekkür ediyoruz. Bilindiği üzere Sivas’a değişik illerden gelen öğrenci arkadaşlarımız var, herkes ailesinden uzakta. Burada öncelikle bir aile ortamı oluşuyor. Herkes Ramazan ayında orucunu açıyor, evine uzak olan, yurduna yetişemeyen, ders arasında çıkıp gelen herkes faydalanıyor. Herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi. Diş Hekimliği öğrencisi Onur Akçalı ise,”Ailemizden uzağız. Öğrenciler için zor oluyor. Ben yurtta kalıyorum, orada genellikle çok sıra oluyor. Üniversitemizin düzenlediği bu etkinlik iyi.” ifadelerini kullandı. İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Funda Uçar yurtlarda çok sıra olduğunu söyleyerek, “Sürekli sıra beklemekten sabırsızlanıyoruz, karnımız doymuyor. En azından burada ücretsiz, bu bizim için güzel bir şey. Bağış yapanlara da çok teşekkür ediyorum. Memnunum.” dedi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER