Haber346

Şarkışla’da 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

SİVAS’ın Şarkışla ilçesinde Ahmet Turgay İmamgiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Akçakışla Şehit Yıldırım Kuzucular Ortaokulunda 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Kaymakam Adayı Yakup Papaker, Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlüt Ergen, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Kalkan ve okul müdürlerinin açılışlarını gerçekleştirdikleri fuarda öğrenciler projelerini anlattı. Şehit Yıldırım Kuzucular Ortaokulu […]

Şarkışla’da 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
08 Mayıs 2019 - 16:01 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ın Şarkışla ilçesinde Ahmet Turgay İmamgiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Akçakışla Şehit Yıldırım Kuzucular Ortaokulunda 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Kaymakam Adayı Yakup Papaker, Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlüt Ergen, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Kalkan ve okul müdürlerinin açılışlarını gerçekleştirdikleri fuarda öğrenciler projelerini anlattı. Şehit Yıldırım Kuzucular Ortaokulu Fen Bilimleri öğretmeni Elçin Dörttepe okul koridorunda oluşturdukları “Gezegenlerin Dünyası” adlı proje hakkında bilgi verdi. Projenin amacını anlatan Dörttepe, “Projemizin amacı dersimizi daha eğlenceli hale getirmekti ve bunun için de böyle bir proje yapmak istedik. Kısaca ben size anlatayım projemize balonlarımızı, iplerimizi tutuklayıp sardık ve bu görüntüyü verdik.” dedi. Okul Müdürü Cengizhan Karakurt ta “Her okulun bilimsel bir proje yapabileceği ve her okulda bilimsel bir fuarın gerçekleştirilebileceği etkinliğinden yola çıkarak, okulumuzda Tübitak 4006 bilim fuarı düzenledik. Okulumuzda, bu fuarın açılmasında emeği geçen tüm idari kadroma, bütün öğretmenlerime ve emeği geçen velilerime çok teşekkür ediyorum.” dedi.Fuarın gezilmesinin ardından misafirlere yöresel yemek ikram edildi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER