Haber346

Divriği’de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Düzenlendi

SİVAS’ın Divriği ilçesinde Sivas Kongresi’nin 100’üncü Yılı Etkinlikleri kapsamında ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ düzenlendi. Divriği Kaymakamlığının himayelerinde, sponsor firmaların katkılarıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünce Divriği İlçe Stadyumunda düzenlenen şenliğe Divriği ilçesinde öğrenim gören yüzlerce ilkokul ve ortaokul öğrencisi ve ilçeden çok sayıda vatandaş katıldı. Şenlikte halk oyunları, wushu, okçuluk, […]

Divriği’de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Düzenlendi
08 Mayıs 2019 - 15:09 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ın Divriği ilçesinde Sivas Kongresi’nin 100’üncü Yılı Etkinlikleri kapsamında ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ düzenlendi.
Divriği Kaymakamlığının himayelerinde, sponsor firmaların katkılarıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünce Divriği İlçe Stadyumunda düzenlenen şenliğe Divriği ilçesinde öğrenim gören yüzlerce ilkokul ve ortaokul öğrencisi ve ilçeden çok sayıda vatandaş katıldı. Şenlikte halk oyunları, wushu, okçuluk, komedi, illüzyon gösterileri gibi birçok etkinlik yer aldı. Öğrenciler gruplar halinde ortaya konulan oyunlarda yarıştı. Etkinlikte öğrenciler mendil kapmaca, yakan top, yağ satarım bal satarım gibi 20 farklı oyunda hünerlerini gösterdi.
Divriği Kaymakamı Muhammet Öztabak etkinlikte yaptığı konuşmada, son yıllarda dijitalleşmeyle beraber teknoloji bağımlılığı kavramının günlük hayatımızda önemli bir sorun olarak karşımıza çıktığını belirterek, “Bilgisayar, televizyon ve benzeri teknolojik cihazların bağımlısı haline gelen çocuklar temel sosyal becerileri öğrenmekte güçlük çekmekte, çevreleriyle sağlıklı iletişim kurmakta zorlanmaktadır. Oysaki açık hava oyunları çocukların motor gelişimini destekler, zihinsel ve fiziksel gelişimlerin sağlıklı bir şekilde olmasını sağlar. Geleneksel oyunlarda yetişkin yönlendirmediğinden çocuklar kendi sorunlarını kendi çözmeyi öğrenirler, daha yeterli hissederler ve öz güvenleri artar. Bu nedenledir ki çocukların geleneksel oyunları oynamaları teşvik edilmeli ve desteklenmelidir.” dedi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER