Haber346

Batı Koleji Bilim Şenliği Yoğun İlgi Gördü

Sivas Batı Koleji’nde lise öğrencileri tarafından robotik kodlama ile hazırlanan çalışmalar Bilim Şenliğinde sergilendi. Sivas Batı Kolejinde Robotik Kodlama Uzmanı Zafer Doğan, 9,10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik eğitimler verdi. Robotik Kodlama eğitim alan öğrenciler, 2 aylık bir çalışma ile fizik, kimya, coğrafya, biyoloji ve edebiyat branşlarında çeşitli projeler üretti. Kendi kendini sulayabilen akıllı saksı, […]

Batı Koleji Bilim Şenliği Yoğun İlgi Gördü
13 Nisan 2019 - 7:54 'de eklendi.
Reklam

Sivas Batı Koleji’nde lise öğrencileri tarafından robotik kodlama ile hazırlanan çalışmalar Bilim Şenliğinde sergilendi.
Sivas Batı Kolejinde Robotik Kodlama Uzmanı Zafer Doğan, 9,10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik eğitimler verdi.
Robotik Kodlama eğitim alan öğrenciler, 2 aylık bir çalışma ile fizik, kimya, coğrafya, biyoloji ve edebiyat branşlarında çeşitli projeler üretti.
Kendi kendini sulayabilen akıllı saksı, beyin, akılı sera, çarpmayan araç, deniz suyunun arıtılması gibi bir çok çalışmaya imza atan 200 öğrenci, düzenlenen Bilim Şenliğinde 110 projeyi görücüye çıkardı.
Okulun çok amaçlı spor salonunda düzenlenen Bilim Şenliği’nde sergilenen projelerde en çok dikkat çeken akıllı Saksı, akıllı Sera ve görme engelliler için yapılan sensörlü kol bandı oldu.
Sivas’ın tarım şehri olmasından esinlendiklerini söyleyen öğrenciler, “Kurduğumuz sistem ile saksı toprağın kuruluğuna göre sulama yapıyor. Akılı serada ise yaptığımız cihaz ile seranın içinin nem oranı, oksijen oranı ölçülüyor. Sistem bu verilere göre devreye giriyor” dedi.
Öğrencilerin hazırladığı çalışmanın tamamen kendi ürünleri olduğuna dikkat çeken Okul Müdürü Turgut Koç, “Öğrencilerimizin neler yapabileceğini aileleri de görmüş oldu. Birbirinden ilginç çalışma var. Öğrencilerimiz daha önce hazırladıkları projelerle TÜBİTAK yarışmalarında da ödüller aldı. Akademik başarımıza çağın gereksinimlerinden olan robotik kodlamayı da ekleyerek farkımızı ortaya koymuş olduk” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER