Haber346

Doğanşar’da Üreticilere Yonca Ve Korunga Dağıtımı

Sivas’ın Doğanşar ilçesinde Tarım ve Orman Bakanlığının “Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi” kapsamında üreticilere yonca ve korunga tohumu dağıtımı yapıldı. 2019 üretim sezonu için ‘Üreten Çiftçi, Gelişen Sivas’ projesi ve Yem Bitkileri Üretimi Artırma ve Geliştirme Projesi kapsamında Kaymakamlık destekli belirlenen 26 çiftçiye yüzde 50 devlet destekli 750 kilogram yonca tohumu ve 350 kilogram korunga […]

Doğanşar’da Üreticilere Yonca Ve Korunga Dağıtımı
12 Nisan 2019 - 8:57 'de eklendi.
Reklam

Sivas’ın Doğanşar ilçesinde Tarım ve Orman Bakanlığının “Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi” kapsamında üreticilere yonca ve korunga tohumu dağıtımı yapıldı.

2019 üretim sezonu için ‘Üreten Çiftçi, Gelişen Sivas’ projesi ve Yem Bitkileri Üretimi Artırma ve Geliştirme Projesi kapsamında Kaymakamlık destekli belirlenen 26 çiftçiye yüzde 50 devlet destekli 750 kilogram yonca tohumu ve 350 kilogram korunga tohumu dağıtımı yapıldı. Toplamda 231 dekarlık alana yaklaşık 695 kilogram tohum ekilecek.

Programda konuşan Kaymakam Ahmet Solmaz, ”İlçemizin temel geçim kaynağı olan hayvancılığın temel gideri de yem olduğundan maliyetleri düşürmek ve sürdürülebilir bir hayvancılık yapabilmek adına mutlaka kaba yem ihtiyacımızı kendimiz üreterek gidermeliyiz. Bu kapsamda bizlerde yonca ve korunga ekimini artırmak için bu desteği üreticilerimize sağladık. İnşallah taleplerin artmasını ve her çiftçimizin yem bitkileri ekimine yönelmesini arzu ediyoruz” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER