Haber346

Tarihi Binada Sohbet Programı

Sivas’ta Valilik tarafından Kongre Müzesi binasında birlikte düşünüp karar almak, önerileri ve talepleri dinlemek amacıyla birbirinden farklı meslek gruplarına yönelik “Yüzyıl Önceki Ruhla Biz Bize” sohbet programları başlatıldı. Sohbetlerin ilk konusu eğitim olarak belirlendi. Bu kapsamda anaokulu öğretmenlerini misafir eden ve iletilen talep, öneri ve fikirleri dinleyen Vali Salih Ayhan; “Sizler, okulun öncesi değil; okulun […]

Tarihi Binada Sohbet Programı
10 Nisan 2019 - 8:39 'de eklendi.

Sivas’ta Valilik tarafından Kongre Müzesi binasında birlikte düşünüp karar almak, önerileri ve talepleri dinlemek amacıyla birbirinden farklı meslek gruplarına yönelik “Yüzyıl Önceki Ruhla Biz Bize” sohbet programları başlatıldı.

Sohbetlerin ilk konusu eğitim olarak belirlendi. Bu kapsamda anaokulu öğretmenlerini misafir eden ve iletilen talep, öneri ve fikirleri dinleyen Vali Salih Ayhan; “Sizler, okulun öncesi değil; okulun tâ kendisi hatta temelisiniz, ilk eğitim neferleri olarak nazarımda çok kıymetlisiniz. Çocuk ailesinden sonra ilk sizle tanışıyor ve ilk size emanet ediliyor. İnsan insanın gölgesinde yetişir derler, onlara ilk gölgesi sizlersiniz. Mayayı siz çalıyorsunuz başka bir tabirle. Verdiğiniz her eğitim onu ilk okula taşıyor. Bu sebeple, ‘eğitim’ konusunda ben çok hassassım, siz eğitimcilerin de en az benim kadar hassas olduğunu düşünüyorum. Birlikte bu şehirde çok şey başarabiliriz. Ama sadece bizimle olmaz, geliştireceğimiz yeni projelerle velilerimizi de bu takımın fertleri yapacağız” dedi.

Binanın özellikle seçildiğini belirten Vali Ayhan; “Bu mekanı seçtik, çünkü; yüzyıl önce bağımsızlığımızı, bir ve beraber olmamızı, ortak bir amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan kararlar bu salonda alındı. Şimdi de ortak paydamız olan her alanda geleceğimize ışık tutacak farklı fikirleri dinlemek gayemiz. Bu gâye etrafında, ilerleyen zamanlarda farklı eğitimcileri, farklı meslek guruplarını misafir ederek, doğru ve isabetli kararlarla geleceği birlikte inşa etmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER