Haber346

Okullara 1 Milyonluk Spor Malzemesi

Sivas’ta geleceğin sporcularını yetiştirmek amacıyla Sivas Valiliği tarafından hayata geçirilen ‘Spor Sivas Projesi” kapsamında kentteki okullara 1 milyon liralık spor malzemesi desteği sağlandı. Sivas İl Özel İdaresinin katkılarıyla; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleriyle Sultanşehir Uygulama Oteli Spor Salonu’nda, kentteki okullara sağlanan spor malzemesinin dağıtımı Vali Salih Ayhan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. […]

Okullara 1 Milyonluk Spor Malzemesi
10 Nisan 2019 - 8:56 'de eklendi.
Reklam

Sivas’ta geleceğin sporcularını yetiştirmek amacıyla Sivas Valiliği tarafından hayata geçirilen ‘Spor Sivas Projesi” kapsamında kentteki okullara 1 milyon liralık spor malzemesi desteği sağlandı.

Sivas İl Özel İdaresinin katkılarıyla; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleriyle Sultanşehir Uygulama Oteli Spor Salonu’nda, kentteki okullara sağlanan spor malzemesinin dağıtımı Vali Salih Ayhan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Programda konuşan Vali Ayhan, 1 milyon liralık spor malzemesi dağıtımının hayırlı olmasını dileyerek, “İnşallah 1 milyon liralık malzeme daha yolda. Okullarımızın bütün fiziki ve teknolojik alt yapısının yanı sıra materyallerini de zenginleştireceğiz. Çocuklarımızın arzuları, istekleri ne ise onları gerçekleştireceğiz. Proje ile öğrencilerimiz sporun en az bir branşı ile hızla tanıştı ve ihtiyaç duyulan gerekli malzemelerde alınarak teslim edildi. ‘Spor Sivas’ dedik bugün Türkiye’ye örnek bir model oldu. Bütün çocuklarımızın arzu ettiği materyallere ulaşmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı. 

”Çocuklar için ne yapsak az” diyen Vali Ayhan, “Çocuklarımızın gönlünde spor kültürünü yaşam felsefesi haline hep beraber getireceğiz. Her meyvenin çekirdeğini içinde saklaması gibi onlarında spor aşkını, centilmence mücadele hevesini ve takım olma ruhunu taşımalarını istiyoruz. Bu spor malzemeleri çocuklarımız için. İyi ki varsınız. Bütün işlerimizin merkezinde sizler varsınız. Daha çok çalışacağız, daha çok destek olacağız. Eğitimde ve sporda daha iyi yerlere geleceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından öğrencilere spor malzemesi dağıtımı yapıldı. Programda; Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve diğer ilgililer de yer aldı.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER