Haber346

Öğrenciler Köy Sokaklarını Temizledi

Sivas’ta merkeze bağlı Gümüşdere köyü Gümüşdere Ortaokulu öğrencileri, çevre temizliğine dikkat çekmek için köy sokaklarında çöp topladı. Gümüşdere Ortaokulu öğrencileri Fen Bilimleri dersi kapsamında işledikleri ‘İnsan ve Çevre’ konusunun ardından, yaşadıkları köyün sokaklarında uygulama gerçekleştirdi. Maske ve eldiven takan öğrenciler, çöp poşetlerini de alarak gruplar halinde köy sokaklarında bulunan çöpleri topladı. Etkinliği eğlenerek tamamlayan öğrenciler daha sonra […]

Öğrenciler Köy Sokaklarını Temizledi
10 Nisan 2019 - 8:58 'de eklendi.
Reklam

Sivas’ta merkeze bağlı Gümüşdere köyü Gümüşdere Ortaokulu öğrencileri, çevre temizliğine dikkat çekmek için köy sokaklarında çöp topladı.

Gümüşdere Ortaokulu öğrencileri Fen Bilimleri dersi kapsamında işledikleri ‘İnsan ve Çevre’ konusunun ardından, yaşadıkları köyün sokaklarında uygulama gerçekleştirdi. Maske ve eldiven takan öğrenciler, çöp poşetlerini de alarak gruplar halinde köy sokaklarında bulunan çöpleri topladı. Etkinliği eğlenerek tamamlayan öğrenciler daha sonra önceden hazırladıkları ve üzerlerinde ‘Temiz Çevre, Temiz İnsan’, ‘Çevremizi Temiz Tutalım’ ve ‘Temiz Çevre, Temiz Toplum’ yazılı dövizlerle köy sokaklarında yürüdü.

Amaçlarının öğrencilerine çevre bilincini kazandırmak olduğunu ifade eden Gümüşdere Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Seda Yasak, “Öncelikle sınıfımızda İnsan ve Çevre konusunu öğrencilerimize anlattık. Daha sonra öğrencilerimizle beraber köyün sokaklarında çöp topladık. Çevremize karşı duyarlı olmamız gerekiyor. Doğaya atılan her bir çöp, dünyada yaşayan hayvanlara, suya, her şeye zarar veriyor. Bu bilinci tüm öğrencilerimize aşılarsak daha temiz bir dünya da yaşayabiliriz” dedi.

Etkinliği sadece öğrenciler için değil, köyde yaşayan diğer vatandaşlara da örnek teşkil etmek için yaptıklarını söyleyen Gümüşdere Ortaokul Müdürü Osman Yılmaz ise, “Çevre kirliliğini önlemek ve yaşadığımız çevreye sahip çıkmak için bu tür etkinliklerin her dönem yapılması gerekiyor. Başta öğrencilerimiz olmak üzere, etkinliğe katılan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER