Haber346

Kongrenin Yüzüncü Yılında, Yüz Milyon Fidan Hedefi

Sivas Kongresi’nin 100’üncü Yılında 100 Milyon Fidan” hedefi kapsamında Vali Salih Ayhan ve ailesi, 100 fidanı toprakla buluşturdu. Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı içerisinde bulunan alanda Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ile çocukları, askerlerin yardımıyla fidanları dikerek can suyunu verdi. Sivas’ta her ailenin fidan dikmesi gerektiğini söyleyen Vali Ayhan; “Gelecek kuşaklara Yeşil […]

Kongrenin Yüzüncü Yılında, Yüz Milyon Fidan Hedefi
10 Nisan 2019 - 8:41 'de eklendi.
Reklam

Sivas Kongresi’nin 100’üncü Yılında 100 Milyon Fidan” hedefi kapsamında Vali Salih Ayhan ve ailesi, 100 fidanı toprakla buluşturdu.

Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı içerisinde bulunan alanda Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ile çocukları, askerlerin yardımıyla fidanları dikerek can suyunu verdi.

Sivas’ta her ailenin fidan dikmesi gerektiğini söyleyen Vali Ayhan; “Gelecek kuşaklara Yeşil Sivas’ı hep birlikte miras bırakacağız. Doğa, Allah’ın insanlara verdiği en büyük nimettir. Bu nimeti en güzel şekilde kullanmamız ve bizden sonra ki nesillere en güzel şekilde aktarmamız lazım” dedi.

Yüzüncü yıl ruhunu çocuklara hissettirmek gerektiğini kaydeden Vali Ayhan, “Bu ruhla kültürden sanata, spordan gençliğe kadar birçok alanda hizmet ederek milletin geleceğine dair güzel miraslar bırakmalıyız. Bu manada Valiliğimiz öncülüğünde Orman İşletme Müdürlüğümüzle birlikte 100’üncü Yılda 100 Milyon Fidan kampanyası başlattık. Kamu kurumlarımız başta olmak üzere herkes yoğun bir şekilde çalışıyor. Bizde hafta sonunda anlamlı ve özel bir etkinlikle Ayhan ailesi olarak 100 adet çam fidanı diktik. Bu ağaçlarımız büyüyecek ve buradan gelip geçtikçe bakacağız. Kamu kurumlarımızla, okullarımızla ve bütün imkânlarımızla seferber olarak 100 milyon fidan hedefini inşallah tutturacağız. Hayırlı ve bereketli olsun” ifadelerine yer verdi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER