Haber346

Defterdarlık ve İŞ-KUR Binaları Hizmete Giriyor

Sivas Valisi Salih Ayhan, kamu kurumlarının fiziki alt yapısının güçlendirilmesi, yenilenerek daha etkin ve daha verimli kamu hizmeti verebilmeleri amacıyla ortaya konan çalışmaları yerinde inceledi.  İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Defterdarlığın taşınacağı Yenişehir bölgesindeki yeni binayı inceleyen Vali Ayhan, firma yetkililerinden bilgi aldı. Binanın 2 ay içerisinde hizmete gireceğini ve İstasyon Caddesi’ndeki yoğunluğu alacağını ifade eden […]

Defterdarlık ve İŞ-KUR Binaları Hizmete Giriyor
10 Nisan 2019 - 9:00 'de eklendi.
Reklam

Sivas Valisi Salih Ayhan, kamu kurumlarının fiziki alt yapısının güçlendirilmesi, yenilenerek daha etkin ve daha verimli kamu hizmeti verebilmeleri amacıyla ortaya konan çalışmaları yerinde inceledi. 

İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Defterdarlığın taşınacağı Yenişehir bölgesindeki yeni binayı inceleyen Vali Ayhan, firma yetkililerinden bilgi aldı. Binanın 2 ay içerisinde hizmete gireceğini ve İstasyon Caddesi’ndeki yoğunluğu alacağını ifade eden Vali Salih Ayhan, vatandaş odaklı hizmetin daha kaliteli ve hızlı verileceğini söyledi. 

22 Nisan’da hizmet verecek olan Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞ-KUR) yeni hizmet binasında da incelemelerde bulunan Vali Ayhan, kurumun kendi mülkü olan 6 katlı binada vatandaş odaklı hizmetin daha kaliteli ve daha hızlı verileceğini belirtti.

Kurumda 100 kişiye yakın personelin hizmet vereceğini aktaran Vali Salih Ayhan, “Bu bina Sivas’ın iş gücü piyasasını çok regüle edecek ve sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek. Buraya umutla gelen vatandaşlarımızın umutla ayrılmalarını arzu ediyorum. Personelimizin güler yüzle hizmet vereceklerine inanıyorum. Umarım bu yeni bina, evlere yeni aş fırsatlarıyla gelir” dedi. 

Sivas’ın, kamu binalarının standardı ve kullanımı anlamında en güzel illerden birisi olacağını vurgulayan Vali Ayhan, “Kamu hizmet binalarının şatafatlı ve görkemli olmasını istemiyoruz. İstediğimiz iç fonksiyonların çok verimli ve kullanışlı olmasıdır. Burada çalışanların motivasyonu, hizmet birimlerinin kullanım kolaylığı, hizmet alanların geldiği zaman memnun ayrılmaları çok önemli. Dolayısıyla Sivas tüm kamu binalarını bu şekilde rehabilite etti. Son 3-5 yılı en iyi değerlendiren illerden birisi Sivas’tır. Defterdarlık, İŞ-KUR, Valilik, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü gibi birçok kamu binalarımızı yeniledik. Bundan sonra da iyi bir hizmet vereceğiz, iyi bir ekip olacağız, Sivas’ın tüm ihtiyaçlarına cevap vereceğiz. Devletimizin fedakârane yaptığı bu çalışmanın da içeriğini en güzel şekilde dolduracağız” diye konuştu.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER