Haber346

Ekipler, Seçim Günü Kesintisiz Enerji İçin Çalıştı

Sivas’ta 31 Mart yerel seçimlerinde kesintisiz enerji için günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan ÇEDAŞ, 656 personeli ile 7/24 sahada görev yaptı. 3 il, 40 ilçede görev yapan ÇEDAŞ enerji arz güvenliği için hizmet bölgesindeki mülki ve idari birimler ile koordineli çalıştı. Sivas, Tokat ve Yozgat’ta yaklaşık 980 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım […]

Ekipler, Seçim Günü Kesintisiz Enerji İçin Çalıştı
02 Nisan 2019 - 7:07 'de eklendi.

Sivas’ta 31 Mart yerel seçimlerinde kesintisiz enerji için günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan ÇEDAŞ, 656 personeli ile 7/24 sahada görev yaptı. 3 il, 40 ilçede görev yapan ÇEDAŞ enerji arz güvenliği için hizmet bölgesindeki mülki ve idari birimler ile koordineli çalıştı.

Sivas, Tokat ve Yozgat’ta yaklaşık 980 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31 Mart yerel seçimlerinde kesintisiz enerji için 7/24 sahadaydı. Seçim nedeniyle sahadaki personel sayısını artıran ÇEDAŞ, toplam 656 personeli ile görev yaptı. ÇEDAŞ personeli 31 Mart Pazar günü 3 il ve 40 ilçede teyakkuz halinde hazır bekletilirken enerji arz güvenliği için hizmet bölgesindeki mülkü ve idari birimlerle koordineli bir çalışma sergilendi.

SEÇİM GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDECEK ARIZA YAŞANMADI

Seçim güvenliği ve kesintisiz enerji arzına yönelik 31 Mart tarihinde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı koordinesinde 21 dağıtım şirketinin katılımıyla gerçekleşen video konferans şeklindeki toplantıda, ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım ve TEDAŞ Çamlıbel Bölge Müdürü Tayyar Akbulut, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’a bölgedeki durum ve gelişmeler hakkında bilgi verdi. ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım bölgede herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını ekiplerin olası arıza ve kesintilere karşı teyakkuz halinde olduğunu belirtti. 31 Mart tarihinde bölgede seçim güvenliğini tehdit edecek herhangi bir arıza meydana gelmezken bölgedeki küçük arızalar ise ÇEDAŞ ekipleri tarafından kısa sürede giderildi.

“181 ARAÇ HAZIR BEKLETİLDİ”

ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, vardiya planına göre personel sayısını seçim nedeniyle artırdıklarını dile getirerek, “Sivas’ta 86, Tokat’ta 67 ve Yozgat’ta 57 olmak üzere 210 ekip, 181 araç ile teyakkuz halindeydi. Toplam 656 arıza onarım bakım personelimiz kesintisiz enerji için 7/24 görev yaptı. Seçim öncesi bölgemizde bulunan 38 adet seçim kurulunda yetkililer ile görüşülerek jeneratörlerin kontrolünü sağladık. Seçim sürecinde iletişim kanallarımız açık tutularak Çağrı Merkezi ve 0552 186 0 186 numaralı WhatsApp İhbar Hattımızdan bize ulaşan müşterilerimizin ihbar ve talepleri hızla yanıtladık. Ayrıca ekiplerimiz SCADA (Uzaktan Kontrol ve Kumanda) Merkezi’mizde dağıtım şebekelerimizi izleyerek olası arıza ve kesintilere karşı hazır bulundu” değerlendirmesinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER