Haber346

Öğretmen ve Velilere ‘Teknolojik Bağımlılık’ Semineri

Medicana Sivas Hastanesi, Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu öğretmen ve velilerine ‘Teknolojik Bağımlılık’ konulu seminer verdi.  Medicana Sivas Hastanesi Psikoloğu Kerime Begüm Özkaya, Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu öğretmen ve velilerine bağımlılık konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulunda düzenlenen seminerde son dönemlerde artan teknolojik ve sosyal medya bağımlılığının zararlarından bahsetti. Psikolog Kerime Begüm Özkaya teknolojik bağımlılığın […]

Öğretmen ve Velilere ‘Teknolojik Bağımlılık’ Semineri
29 Mart 2019 - 7:20 'de eklendi.
Reklam

Medicana Sivas Hastanesi, Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu öğretmen ve velilerine ‘Teknolojik Bağımlılık’ konulu seminer verdi.  Medicana Sivas Hastanesi Psikoloğu Kerime Begüm Özkaya, Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu öğretmen ve velilerine bağımlılık konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulunda düzenlenen seminerde son dönemlerde artan teknolojik ve sosyal medya bağımlılığının zararlarından bahsetti.

Psikolog Kerime Begüm Özkaya teknolojik bağımlılığın anaokulu yaşlarının dahi altına düştüğünü belirterek “Son yılarda artık 2-3 yaşından itibaren çocuklar telefon ve tablet bağımlısı haline geldi. Uzun vadede birçok soruna neden olacak bu bağımlılık başta aile hayatı olmak üzere okul hayatında ki başarıyı da ciddi oranda etkiliyor. Belki çocuğu sakinleştirmek için, belki kendi işinizi daha rahat yapabilmek için çocukları tablet ve telefonla verilmemeli. Tamamen uzak kalmasını elbette istemiyoruz fakat yaş grubuna göre günde sadece belli saat müsaade edilmeli” dedi.

Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu Müdürü Damla Bilici “Velilerimiz bilinçlendirmek adına zaman zaman böyle etkinlikleri, seminerleri düzenliyoruz. Bugün çok önemli bir konuyu işlemiş olduk, bu anlamda bizi yalnız bırakmayan velilerimize ve Medicana Sivas Hastanesi’ne teşekkür ederiz” dedi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER