Haber346

MTTB’den ‘Ayasofya’ Açıklaması

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sivas İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya’nin cami yapılabileceği açıklamalarına destek verdi.  MTTB Sivas İl Başkanı Ahmet Deligöz, il binalarında basın açıklaması yaptı. Deligöz, Ayasofya’nın 1934 yılında müze haline getirildiğini hatırlatarak, ”Bilindiği üzere tarihi camilerin müzeye, depoya ve hatta ahıra çevrildiği, içlerindeki yüzlerce nadide eserin talan edildiği bir dönemde […]

MTTB’den ‘Ayasofya’ Açıklaması
29 Mart 2019 - 7:44 'de eklendi.
Reklam

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sivas İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya’nin cami yapılabileceği açıklamalarına destek verdi. 

MTTB Sivas İl Başkanı Ahmet Deligöz, il binalarında basın açıklaması yaptı. Deligöz, Ayasofya’nın 1934 yılında müze haline getirildiğini hatırlatarak, ”Bilindiği üzere tarihi camilerin müzeye, depoya ve hatta ahıra çevrildiği, içlerindeki yüzlerce nadide eserin talan edildiği bir dönemde maalesef Ayasofya Camii de 1934 yılında alınan bir kararla müzeye çevrilmiştir. Cihanın en güzel beldelerinden İstanbul’un kalbi mübarek mekan Ayasofya’nın müzeye çevrilmesi Türk tarihine, mukaddesatına, ruhuna ihanetlerin en büyüğü olmuş ve öz ruhumuz müzeye kaldırılmıştır. Fatih Sultan Mehmet’in kıyamete kadar cami olarak kalmasını bütün insanlığa emanet ve vasiyet ettiği Ayasofya, secdeye hasret kalmıştır. Artık Ayasofya açılmalıdır. Türk’ün bahtıyla beraber açılmalıdır. Bu noktada ülkemiz, milletimiz ve tüm dünya Müslümanlarının gözü, kulağı haline gelen ve hasretle beklenen Ayasofya Cami ile ilgili olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ayasofya’yı tekrar aslına rücu ettiririz, Ayasofya’yı müze olmaktan çıkarıp cami ismiyle müsemma hale getiririz.’ açıklamalarından duyduğumuz memnuniyeti belirtiyor, bu süreçte kendilerine sonsuz destek olacağımızı ilan ediyoruz. Ayasofya Cami ile ilgili olarak bir bedel ödenecekse bu bedeli ödemeye hazır olduğumuzu da ayrıca belirtmek isteriz” dedi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER