Haber346

Sivas’ta Kitap Okuma Yarışması Düzenledi

Sivas’ta “Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde” adlı kitap okuma yarışması düzenlendi.  Sivas Kongresinin 100’üncü Yıl etkinlikleri çerçevesinde, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi kapsamında “Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde” isimli kitap okuma yarışması düzenlendi. İl genelinde 10 bin 194 lise ve ortaokul öğrencisinin müracaat ettiği yarışma için il […]

Sivas’ta Kitap Okuma Yarışması Düzenledi
25 Mart 2019 - 11:06 'de eklendi.
Reklam

Sivas’ta “Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde” adlı kitap okuma yarışması düzenlendi. 

Sivas Kongresinin 100’üncü Yıl etkinlikleri çerçevesinde, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi kapsamında “Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde” isimli kitap okuma yarışması düzenlendi.

İl genelinde 10 bin 194 lise ve ortaokul öğrencisinin müracaat ettiği yarışma için il merkezi ve ilçelerde belirlenen 214 okulda 533 gözetmen eşliğinde sınav gerçekleştirildi. Sınava ortaokul öğrencileri Yavuz Bahadıroğlu’nun “Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale” eserini, lise öğrencileri ise Mehmet Niyazi’nin “Çanakkale Mahşeri” eserlerini okuyarak katıldı. Yarışma ile ilgili değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Birkaç aydır öğretmenlerimiz öğrencilerini bu yarışmaya hazırlıyorlardı. Bugün de sorunsuz bir şekilde sınavımızı gerçekleştirdik” dedi.

Vali Salih Ayhan’ın talimatları doğrultusunda gerçekleştirilen yarışma kapsamında sınavda dereceye giren öğrencilerin son derece anlamlı bir ödülle taltif edileceklerini belirten Savaşçı, “Bu yıl Çanakkale Deniz Zaferinin 104’üncü yıl dönümü. Bu kapsamda ortaokullardan dereceye giren ilk 104 öğrenci ve liselerden dereceye giren ilk 104 öğrencimiz olmak üzere toplam 208 öğrencimizi nisan ayı içerisinde Çanakkale gezisine götüreceğiz. Ben tüm öğrencilerimiz adına bu anlamlı yarışmayı düzenlememizi sağlayan Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER