Haber346

DAP’tan Sivas’a Proje Desteği

DOĞU Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DAP), Sivas’ta “Kaba Yem Açığının Giderilmesi” ve “Tozanlı Vadisi Organik Arıcılık” projelerinin desteklenmesine karar verdi. DAP Başkanı Adnan Demir, Vali Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti. Sivas’ta devam eden, planlanan kırsal kalkınma yatırımlarının değerlendirildiği ziyarette, Sivas’a yapılması düşünülen tarımsal projeler, ‘Hayvan Pazarı Projesi, ‘Ot Borsası Projesi’, Özel İdare sulama projeleri […]

DAP’tan Sivas’a Proje Desteği
24 Mart 2019 - 18:07 'de eklendi.
Reklam

DOĞU Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DAP), Sivas’ta “Kaba Yem Açığının Giderilmesi” ve “Tozanlı Vadisi Organik Arıcılık” projelerinin desteklenmesine karar verdi.
DAP Başkanı Adnan Demir, Vali Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti. Sivas’ta devam eden, planlanan kırsal kalkınma yatırımlarının değerlendirildiği ziyarette, Sivas’a yapılması düşünülen tarımsal projeler, ‘Hayvan Pazarı Projesi, ‘Ot Borsası Projesi’, Özel İdare sulama projeleri ve Valiliğin hazırladığı kültürel projeler ele alındı. Ziyarette ayrıca üretim miktarını ve kaliteyi artırarak çiftçilere kolaylık sağlayacak olan tarımsal projelerden “Kaba Yem Açığının Giderilmesi” ve “Tozanlı Vadisi Organik Arıcılık” projelerinin de uygulanmasına karar verildi. Diğer yandan tarım ve hayvancılık sektörüne güç katacak olan ‘Hayvan Pazarı Projesi ve ‘Ot Borsası Projesi’, Sivas İl Özel İdaresi sulama projeleri ile Valiliğin okuma kültürünün geliştirilmesi çalışmaları kapsamında ilim, irfan, kültür, sanat ve dayanışmaya açılan kapı “Köy Kütüphaneleri” projesinin de desteklenerek hayata geçirilmesi planlandı. Ziyarette ayrıca Sivas için kültürel ve tarımsal alanda neler yapılabileceği üzerine fikir alışverişinde de bulunuldu. Ziyaret esnasında Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Şube Müdürü Adnan Tuç da hazır bulundu. DAP Başkanı Adnan Demir, Sivas’taki ziyaretleri kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız’ı da ziyaret ederek, Sivas’ta hayata geçirilmesi planlanan projeler üzerine görüşmelerde bulundu.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER