Haber346

Kangal’da Bulgur Aşlı Çanakkale Programı

Sivas’ın Kangal ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene katılanlara Çanakkale şehitlerinin cephede yediği bulgur aşı ikram edildi.  Kangal İlçe Meydanında çelenk sunma törenine Kaymakam Cuma Emeç, Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı. Çelenk sunma töreni sonrası kortej eşliğinde […]

Kangal’da Bulgur Aşlı Çanakkale Programı
20 Mart 2019 - 7:49 'de eklendi.
Reklam

Sivas’ın Kangal ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene katılanlara Çanakkale şehitlerinin cephede yediği bulgur aşı ikram edildi. 

Kangal İlçe Meydanında çelenk sunma törenine Kaymakam Cuma Emeç, Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı. Çelenk sunma töreni sonrası kortej eşliğinde ilçe şehitliğine gidilerek şehitler için Kuran’ı Kerim okunup, dua edildi. Daha sonra etkinlikler Kangal Aşık Ruhsat Taziye Binasında Kangal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti.

Anma programında öğrenciler tarafından şiirler okundu, tiyatro ve oratoryo gösterileri yapıldı. Törene katılanlara Çanakkale şehitlerinin cephede yediği bulgur aşı ikram edildi.

Programda konuşan Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, birlik ve beraberlik mesajları vererek, “104 yıl önce dünyaya kahraman Türk askerleri ‘Çanakkale Geçilmez’ mesajını kanlarıyla verdi. Çanakkale sıradan bir zafer değil, bir milletin uyanışını ve yeniden ayağa kalkmasının filizlendiği bir kahramanlık destanıdır. Bizler rahat gezelim diye Kangal’ımızın 23 yiğit evladı şehit düştü. Onlar için ne yapsak az. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER