Haber346

Kangal’a 17 Bin Metrekare Alana Park Yapıldı

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk görevde oldukları dönemde park alanlarına çok sayıda yenilerini eklediklerini belirterek, “Çocuklarımız için güvenli park alanları oluşturduk” dedi. Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ilçeye yaptıkları park ve bahçe çalışmaları hakkında bilgiler verdi. “Bizim dönemimizden önce ilçemizde çocuklarımızın sallanacağı bir tane salıncak yoktu” diyen Başkan Mehmet Öztürk, “Yaptığımız çalışmalar neticesinde gittiğimiz mahallelerde […]

Kangal’a 17 Bin Metrekare Alana Park Yapıldı
18 Mart 2019 - 20:20 'de eklendi.
Reklam

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk görevde oldukları dönemde park alanlarına çok sayıda yenilerini eklediklerini belirterek, “Çocuklarımız için güvenli park alanları oluşturduk” dedi.
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ilçeye yaptıkları park ve bahçe çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
“Bizim dönemimizden önce ilçemizde çocuklarımızın sallanacağı bir tane salıncak yoktu” diyen Başkan Mehmet Öztürk, “Yaptığımız çalışmalar neticesinde gittiğimiz mahallelerde bölgeler açısından park isteniyordu. Dedik biz ilçemize bunları yapabiliriz. Allah’a çok şükür 3 tane park yaptık ama parklar öyle 200-300 metrekare değil. En küçük parkımız 4 bin metrekare alan üzerine oturtulmuş. Parklarımız içerisinde insanlar gelip oturup çayını kahvesini içebiliyor, kamelyalarımız var, gözlerinin önünde çocuklarının oynadığı alanları görüyorlar. Sulu zeminler var. Burada çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için kanatlı hayvanlar var” dedi.
Parkların isimlerini belirlerken sağduyulu davrandıklarını ve birlik ve beraberliği pekiştirecek nitelikte olmasına dikkat ettiklerini ifade eden Başkan Mehmet Öztürk, “Parklarımızdan birisinin adı 15 Temmuz şehidimiz Murat İnci parkı, diğer bir şehidimiz Enes Koçak Parkı. Burası yaklaşık 7 bin metrekare bir alan. Orada da sulu zeminler yapay şelaleler, kamelyalar, çocuk oyun alanları, istirahat alanları ve kenarında da insanlarımızın yürüyebileceği yürüyüş yolları var. Şehit Üzeyir Gençdoğmuş adına yapılan ve bakımsız halde olan bir diğer parkımızda ise ciddi çalışmalar yürüttük. Orayı komple elden geçirdik ve alt tarafına da bir çocuk oyun grubu yerleştirdik. Ailelerimizin düğünlerini nişanlarını yaptığı alan, insanlarımızın gelip çayını kahvesini içtiği ve çocuklarımızın orada oyun oynadığı zaman geçirdiği bir alana dönüştürdük. Toplamda 17 bin metrekare park alanı oluşturduk ve bunların maliyeti yaklaşık 2 milyon lira” ifadelerini kullandı.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER