Haber346

Yeni Pazar Yeri Hizmete Açılacak

Sivas Belediyesi tarafından modern kapalı pazar alanlarının en son örneği olan ve yapımı tamamlanan ‘Cumartesi Pazarı’, cumartesi günü hizmete açılacak. Sivas Belediyesi tarafından yaklaşık 4 bin 650 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen yeni pazar yeri, çelik profillerin taşıdığı dayanıklı ve estetik membran malzeme kullanılarak asma-germe tekniği ile yapıldı. Önceden kısmen açık olan pazar yeri, […]

Yeni Pazar Yeri Hizmete Açılacak
14 Mart 2019 - 9:17 'de eklendi.
Reklam

Sivas Belediyesi tarafından modern kapalı pazar alanlarının en son örneği olan ve yapımı tamamlanan ‘Cumartesi Pazarı’, cumartesi günü hizmete açılacak.

Sivas Belediyesi tarafından yaklaşık 4 bin 650 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen yeni pazar yeri, çelik profillerin taşıdığı dayanıklı ve estetik membran malzeme kullanılarak asma-germe tekniği ile yapıldı. Önceden kısmen açık olan pazar yeri, artık olumsuz hava şartlarına karşı daha korunaklı hale getirildi. Yapımı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan pazar yeri içerisinde, bir zabıta merkezi ve pazarcı esnafının ihtiyaç duyduğu lavabolar da yer alıyor. Alan 24 saat boyunca güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alınıyor. Yeni haliyle pazar yeri sadece cumartesi günleri kullanılan bir alan olmaktan çıkarak halkın her gün bölge otoparkı olarak kullanabileceği, belirli günlerde ise çeşitli etkinlikler yapabileceği bir mekan haline geldi. Pazar Kurban Bayramlarında bölge halkının kullanabileceği kurban kesim alanı olarak da hizmet verecek.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER