Haber346

Kangal Belediye Başkanı Öztürk, Yeni Dönem Projelerini Açıkladı

Sivas’ta en çok yatırım alan ilçe olma özelliğine sahip Kangal’da yeniden aday gösterilen Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, yeni dönem projelerini açıkladı. Kangal Belediye Başkanı ve adayı Mehmet Öztürk, yeni döneme ait projelerini açıkladı. 500 milyon liraya mal olacak projeleri hakkında bilgi veren Başkan Mehmet Öztürk, “Projelerimizin altyapıları hazırlandı. Yeni su kaynağından, kentsel dönüşüme, hayvan pazarından ahırlar […]

Kangal Belediye Başkanı Öztürk, Yeni Dönem Projelerini Açıkladı
13 Mart 2019 - 11:12 'de eklendi.
Reklam

Sivas’ta en çok yatırım alan ilçe olma özelliğine sahip Kangal’da yeniden aday gösterilen Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, yeni dönem projelerini açıkladı.

Kangal Belediye Başkanı ve adayı Mehmet Öztürk, yeni döneme ait projelerini açıkladı. 500 milyon liraya mal olacak projeleri hakkında bilgi veren Başkan Mehmet Öztürk, “Projelerimizin altyapıları hazırlandı. Yeni su kaynağından, kentsel dönüşüme, hayvan pazarından ahırlar bölgesine, yeni yollardan iş ve konut edindirmeye kadar hayatın her alanında hizmet vereceğiz. En önemli projemiz 60 bin metrekare alanda başlatacağımız Kentsel Dönüşüm Projesi olacaktır. Proje tamamlandığında ilçemizin çehresi komple değişecek” dedi. 

‘HAZİRAN’DA İLÇE DOĞALGAZ KULLANACAK’

İlçede doğalgazda da sona gelindiğini belirten Öztürk, “Doğalgaz çalışmasının yüzde 82’si tamamlandı. Nisan ve mayıs aylarında yürütülecek çalışmaların ardından Haziran ayında ilçenin tamamına doğalgaz vermiş olacağız. Katı atık ve arıtma tesisi alt yapı çalışması bittikten başlayacak. Yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda imarı çalışmaları dahil olmak üzere her şeyi bitti. İller bankasına müracaatımızı yaptık. Alt yapı çalışması bittikten sonra çalışmalarımız başlayacak. Kentsel dönüşüm konusunda yaklaşık 60 bin metrekarelik alanın riskli alan ilanını yaptık. İhalesi tamamlandı. 2 etap şeklinde düşünüyoruz. Birinci etapta yaklaşık 60 bin metrekarenin 40 bin metre karesi mülkiyeti belediyemize ait olan bir alan. Burada işimizi başlatacağız. Burayı bitirdikten sonra oradaki insanlar mağdur olmasın diye diğer tarafa yani bizim yaptığımız alana taşıyacağız. İkinci etapta da oradaki kirli görüntüyü ortadan kaldırıp mini bir şehir ortamı gibi meydan düzenlemesiyle alt yapısıyla mükemmel bir hale dönüştüreceğiz. Bu proje içerisinde kapalı ve açık otoparklarımız da olacak ve 22 bin metrekare otopark alanı ayıracağız. İlçe merkezimizde park konusunda sorun yaşanmayacak” diye konuştu.

‘İŞ VERİP KONUT EDİNDİRECEĞİZ’

İlçede 500 aileyi konut sahibi yaptıklarını söyleyen Başkan Öztürk, “Gerek TOKİ eliyle, gerekse 500 Evler dediğimiz alanda bazı çalışmalar yaptık. Yeni dönemde de şöyle bir çalışma içerisindeyiz; mesela ilçede yaşayan insanlarımıza hem 50 ay iş garantisi yani 2020 lira bugünkü asgari ücrette maaş vereceğiz, 50 ay 1000 lirasını biz keseceğiz konutuna. Bu tutar 50 bin lira olacak. 2+1 evin maliyeti yaklaşık 80-85 bin lira tutuyor. Arsaya para vermiyoruz. Vergiden muafız. Bir takım avantajlarımız var. Maliyetini olabildiğine aşağı düşüreceğiz. İnsanlarımızdan talebe göre bu 100 olur, 200 olur, 300 olur 50 ay iş garantisi, kendileri de peşinat verecekler 25-35 bin lira arasında. Tahmini 30 olur. 36 ayda evini tamamlayıp vereceğiz. 50 ay da iş garantisi vereceğiz” dedi.

Başkan Öztürk ayrıca ilçeye bölgeye hitap edecek hayvan pazarı, güneş enerjisi ve bio enerji üretimi, yataklı sosyal hizmet merkezi, yol yapım çalışmaları, KYK yurdu, Yeni Bölge Hastanesi, otopark alanları ve konaklama tesisleri gibi yeni projeleri ilçeye kazandıracağını sözlerine ekledi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER