Haber346

Sivas’ta ‘Sıcak Çermik’ Cazibe Merkezi Olacak

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sıcak Çermik Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ÇETAB) koordinesinde, Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesinde faaliyet gösteren turizm tesisleri ve özel mülk sahipleri bir araya geldi.  Bölgede yapılan ve planlanan çalışmaları yerinde incelemek üzere Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, özel bir otelde düzenlenen toplantıda turizm merkeziyle ilgili yapılacak […]

Sivas’ta ‘Sıcak Çermik’ Cazibe Merkezi Olacak
04 Mart 2019 - 6:38 'de eklendi.
Reklam

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sıcak Çermik Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ÇETAB) koordinesinde, Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesinde faaliyet gösteren turizm tesisleri ve özel mülk sahipleri bir araya geldi. 

Bölgede yapılan ve planlanan çalışmaları yerinde incelemek üzere Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, özel bir otelde düzenlenen toplantıda turizm merkeziyle ilgili yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Toplantıya Yıldızeli Kaymakamı Süleyman Bakan, İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Mevlüt Soysal, Belediye Başkan Yardımcısı Abdürrahim Ceyhan, ÇETAB yetkilileri ile otel sahipleri ve bölgede mülkü bulunan vatandaşlarımızı temsilen dernek yetkilileri katıldı.Vali Salih Ayhan, son 3 yıl içerisinde kaplıcanın iyi bir ivme kazandığını ve bu başarının devam etmesi için ortak hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Vali Ayhan, kaplıca bölgesine yatırımcılar tarafından yeni otellerin yapıldığını hatırlatarak, Sivas Belediyesinin de yeni projeleriyle bölgenin eğlenceli hale getirildiğini kaydetti. 

Sıcak Çermik Turizm Altyapı Hizmet Birliğinin 9 yıl önce kurulduğunu ve şimdi kurumsal bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Vali Ayhan, “Burayı kurumsal bir işletme, aynı zamanda da Valiliğimizin himayesinde, belediyemizin, İl Özel İdaremizin desteğiyle yerel bir kamu hizmeti sunmak istiyoruz. Yeni dönemde içme suyu ve termal su kullanımı noktasında ortak bir konsensüs sağlanmasını arzu ediyorum. Diğer taraftan bölgede altyapı çalışmalarını sorunsuz bir şekilde tamamlayarak, yatırımcılarımızı desteklememiz gerekiyor. Yeni dönemde buraya peyzaj çalışmaları yapılacak. Kültür Bakanlığına ve Sanayi Bakanlığına proje sunarak buranın tamamen altyapını tamamlamamız gerekiyor. Ayrıca da termal sağlık alanında önemli bir merkez olacak. Bu değeri hep beraber muhafaza etmememiz gerekiyor. Bu bir nimet, kıymetini bilelim. 10 sene değil 100 senenin planlamasını yapabilmek için bu suya dikkat etmeliyiz. Yıldız Dağı, Sıcak Çermik ve hava alanı bağlantı yolu da en kısa süre içerisinde başlayacak” diye konuştu. Vali Ayhan daha sonra Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesinde, Sağlık Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan 150 yataklı Konaklamalı Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili uygun olabilecek alanlarda incelemelerde bulundu.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER