Haber346

Bakan Kurum’a, Ak Parti Sivas Teşkilatından Teşekkür

Ak Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, geçen hafta Sivas’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum‘a vermiş olduğu müjdelerden dolayı teşekkür etti.  AK Parti Sivas İl Başkanlığı geçen hafta Sivas’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyaretlerini değerlendirmek için basın toplantısı düzenledi. Bir otelde düzenlenen toplantıya AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Belediye Başkan […]

Bakan Kurum’a, Ak Parti Sivas Teşkilatından Teşekkür
04 Mart 2019 - 6:41 'de eklendi.
Reklam

Ak Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, geçen hafta Sivas’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum‘a vermiş olduğu müjdelerden dolayı teşekkür etti. 

AK Parti Sivas İl Başkanlığı geçen hafta Sivas’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyaretlerini değerlendirmek için basın toplantısı düzenledi. Bir otelde düzenlenen toplantıya AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin, İl Başkanı Hakan Aksu ile parti yöneticileri katıldı.  Programda konuşan İl Başkanı Hakan Aksu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Sivas’a 8 müjde verdiğini hatırlatarak “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sivas’ı sevmekte ve önemsemektedir.  Bunun En Büyük göstergesi şimdiye kadar yapılan yatırımlar ve hizmetlerdir. Bunun yanı sıra şehrimize gelen Bakanlarımız ise müjdeler vererek Sivas’ımızın AK Parti İktidarı için ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermektedir. Yaklaşık 5 ay önce ilimize ziyarete Gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, 8 müjde vererek bizleri onurlandırmış ve mutlu etmişti. 27 Şubat Çarşamba günü Sultan Şehrimize ikinci ziyaretini gerçekleştiren Sayın Bakanımız Murat Kurum, Yine Sivas’ın çehresini değiştirecek, Şehrimize değer katacak yatırımların sözünü ve müjdesini vermiştir” ifadelerini kullandı.  

‘2 MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK’

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz da Bakan Kurum’a ziyareti ve müjdeleri için teşekkür etti. Yılmaz “Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum geçtiğimiz Ekim ayında ilimizi ziyaret etmişlerdi. O dönemde söz verdiklerinin hepsini birer birer yerine getirdi ve birçok proje de devam ediyor. Sokak sağlıklaştırması ve şehir aydınlatması bunlardan birkaçıdır. Bakanımız bu yoğun seçim döneminde Hilmi Beye destek için ilimize geldi. Bildiğiniz üzere her ile bir millet bahçesi yapılıyor. Selçuklu Millet bahçesinin ihalesi yapıldı. Bu projeye ne İl Özel İdaresi’nden, ne de Belediyemizden tek bir kuruş çıkmayacak. Selçuklu Millet bahçesinin yeri TOKİ’ye aitti. Ancak Sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle bu alana Millet bahçesi yapılması kararlaştırıldı. Mart ayında yer teslimi yapılacak ve 8 ay sonunda bu alandaki çalışmanın tamamlanması hedefleniyor. Selçuklu Millet bahçesinin yanına ikinci bir millet bahçesi de gelecek. Eski Numune Hastanesinin bulunduğu yere yapılacak. Burada da 70 dönümün üzerinde bir alana millet bahçesi yapılacak. İlimizdeki yeşil alanları artırmak için millet bahçelerini ve mesire alanlarını artırmak lazım, şehir ormanlarını artırmak lazım. Bu anlamda sadece Belediyenin imkânlarıyla bunları başarmak çok zor. Sivas’ın tek ihtiyacı park ve bahçeler değil. Allah için Sivas’a hizmet gelsin diyenin öncelikle şuna karar vermesi lazım. Sivas’taki sorunları Ankara’da hangi bakanlık çözebilir. Hangi adayın hangi bakanlıklarla ilişkisi var. Yani Hilmi Beyin dışında hangi aday bunu yapabilir. Diğer aday Ankara’dan 3 hizmet getiriyorsa, Hilmi Bey 10 hizmet getirir. Dolayısıyla tercih şu? Sivas 3 hizmetle yetinecek mi? Yoksa 10 eser veya daha fazlasıyla mı yetinecek. Onun için biz diyoruz ki hizmet siyasetini tercih edin.”

‘MART AYI İÇERİSİNDE İLİMİZ 4 BAKANI AĞIRLAYACAK’

Mart ayı içerisinde Sivas’a 4 bakanın daha geleceğini ifade eden Yılmaz “Adalet Bakanımız 4 Mart tarihinde ilimize gelecek. Kesinlikle müjde de vardır. Açık Cezaevini bildiğiniz gibi taşıyacaktık. Hafik’e giderken TANAP’ın yeri vardı. Oradaki çalışmalar hemen hemen tamamlandı. İnşallah cezaevi seçimden önce taşınacak. Aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu gelecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank gelecek. Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül gelecek ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu gelecek” diye konuştu.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER