Haber346

Kızılırmak’ta Su Seviyesi Yükseldi

SİVAS’ın İmranlı ilçesindeki Kızıldağ’ın güney yamaçlarından doğan ve Karadeniz’e dökülen Türkiye’nin en uzun nehri Kızılırmak’ın kent merkezinden geçen kısımlarında su seviyesi yükseldi. İmranlı ilçesindeki Kızıldağ’ın eteklerinden doğan ve Samsun’dan Karadeniz’e dökülen Kızırılmak’ta su seviyesi yükseldi. Yazın suların çekilmesiyle dere görünümü alan Kızılırmak, bölgede bu yıl kar yağışı oranın fazla olmasıyla görkemli bir hale kavuştu. Son […]

Kızılırmak’ta Su Seviyesi Yükseldi
02 Şubat 2019 - 21:11 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ın İmranlı ilçesindeki Kızıldağ’ın güney yamaçlarından doğan ve Karadeniz’e dökülen Türkiye’nin en uzun nehri Kızılırmak’ın kent merkezinden geçen kısımlarında su seviyesi yükseldi.
İmranlı ilçesindeki Kızıldağ’ın eteklerinden doğan ve Samsun’dan Karadeniz’e dökülen Kızırılmak’ta su seviyesi yükseldi. Yazın suların çekilmesiyle dere görünümü alan Kızılırmak, bölgede bu yıl kar yağışı oranın fazla olmasıyla görkemli bir hale kavuştu. Son günlerde arazideki karların rüzgar ve yağmur ile birlikte erimeye başlaması, su seviyesinin artışında etkili oldu. Kent merkezindeki Kardeşler Mahallesi’nde bulunan ve Selçuklular döneminde yapılan tarihi Eğri Köprü’de suların yükselmesi ile güzel görüntüler oluştu. Su seviyesinin bahara doğru daha da yükselmesi bekleniyor.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER