Haber346

Çinlilerden, TÜDEMSAŞ’a Ziyaret

Türkiye’den metro ihalesi alan Çinli firma yüzde 51 yerli üretim şartını yerine getirebilmek için TÜDEMSAŞ’la işbirliğini değerlendirmek üzere Sivas’a geldi. TSI Sertifikalı vagon parçası üretimi yapan CRCC Firmasının yetkilileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 272 adet metro ihalesi aldıklarını ve yüzde 51 yerlilik oranını yakalamak adına bazı alt bileşenlerin Türkiye’de üretimi için partner arayışı içinde olduklarını söyledi.  […]

Çinlilerden, TÜDEMSAŞ’a Ziyaret
29 Ocak 2019 - 8:36 'de eklendi.
Reklam

Türkiye’den metro ihalesi alan Çinli firma yüzde 51 yerli üretim şartını yerine getirebilmek için TÜDEMSAŞ’la işbirliğini değerlendirmek üzere Sivas’a geldi. TSI Sertifikalı vagon parçası üretimi yapan CRCC Firmasının yetkilileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 272 adet metro ihalesi aldıklarını ve yüzde 51 yerlilik oranını yakalamak adına bazı alt bileşenlerin Türkiye’de üretimi için partner arayışı içinde olduklarını söyledi. 

Çinli CRRC firmasından Hou Bo, Liu Huanjun ve Yang Lie ile Zeer firmasından Liu Hao TÜDEMSAŞ’ı ziyaret etti. TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu firma temsilcilerine şirketin faaliyetleri, projeleri ve üretimi yapılan yük vagonları hakkında bilgi verdi. CRCC firmasının temsilcileri ise TSI sertifikalı kuplör başta olmak üzere birçok vagon parçası ürettiklerini ve yeni üretmeye başladıkları fren sistemi için de sertifikalandırma çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Toplantının ardından, TÜDEMSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Yurtseven ziyaretçileri, üretim sahalarını gezdirerek vagon üretim süreçleri ve şirketin ürün çeşitliliği hakkında bilgi verdi. Firma temsilcileri TÜDEMSAŞ’ın üst yönetimiyle tanışmaktan büyük memnuniyet duyduklarını, TÜDEMSAŞ’la işbirliği içinde ortak üretim yapmak için istekli olduklarını ve ilerleyen zamanlarda tekrar TÜDEMSAŞ’ı ziyaret etmek istediklerini ifade etti.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER