Haber346

Cü’de ‘Siber Güvenlik’ Konferansı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Kulübünce ‘E-sosyalleşme ve siber güvenlik’ konferansı düzenledi. Sivas Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelinin katıldığı konferansa öğrenciler ilgi gösterdi. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Hasan Tunçel öğrencilere internetin tarihi, iyi ve kötü yanları hakkında sunum yaptı. Tunçel, sosyalleşmede kişilerin kendilerine sosyal medyada bir yer bulup kendilerini daha […]

Cü’de ‘Siber Güvenlik’ Konferansı
21 Aralık 2018 - 8:27 'de eklendi.
Reklam

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Kulübünce ‘E-sosyalleşme ve siber güvenlik’ konferansı düzenledi.

Sivas Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelinin katıldığı konferansa öğrenciler ilgi gösterdi. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Hasan Tunçel öğrencilere internetin tarihi, iyi ve kötü yanları hakkında sunum yaptı.

Tunçel, sosyalleşmede kişilerin kendilerine sosyal medyada bir yer bulup kendilerini daha kolay ifade ettiklerini ve ticaretin artık internet üzerinden daha kolay olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle internet ve sosyal medya kullanımında daha dikkatli olmaları konusunda öğrencileri uyardı. Gerçek hayatta suç olan fiillerin internette veya sosyal medya üzerinden gerçekleştirilmesi halinde de suç olacağını vurgulayan Tunçel, hem kendi kişisel bilgilerinin güvenliği için hem de adli bir sorumluluk ile karşılaşmamak için internetin daha bilinçli bir şekilde kullanılması gerektiğini ifade etti.

Söyleşide bilgilerini öğrencilerle paylaşan alanında uzman kişiler çocuk pornosu ve özel bilgilerin istihbaratlar ile paylaşılması konularında öğrencilerden dikkatli olmalarını beklediklerini dile getirirken, özel hayatın gizliliği ve e-ticaret konularında bilinçli hareket edilmesi gerektiğini hatırlattı.

CÜ Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Mazlum x, y, z olarak ayrılan genç kuşağın internete olan bağımlığına dikkat çekmek için bu programı düzenlediklerini belirterek, katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji Kulübü Başkanı Melike Albayrak da siber suçların, herhangi bir bilişim sisteminin güvenliğini tehlikeye düşürecek faaliyetlerde bulunmak ve kişi veya kişilerin haklarına karşı bilişim sistemlerinin kullanılarak gerçekleştirildiği suçların tümü olduğunu hatırlatarak, katılımcılara teşekkür etti.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER