Haber346

Sivas’ta Etkili Olan ‘Kar’ Nedeniyle Araçlar Yolda Kaldı

Sivas’ta, akşam saatlerinde etkisini artıran kar, ulaşımda aksaklıklara yol açtı. Buzlanma sonucu olan kaza nedeniyle ise Sivas-Erzincan yolu tek taraflı olarak trafiğe kapandı. Kent genelinde bir kaç gündür etkisini sürdüren kar, şehirlerarası yollarda aksamalara neden oldu. Akşam saatlerinde tekrar etkisini gösteren kar, Sivas-Erzincan yolu üzerinde seyir halindeki araçları etkiledi. Kar yağışı ile birlikte görülen buzlanma […]

Sivas’ta Etkili Olan ‘Kar’ Nedeniyle Araçlar Yolda Kaldı
17 Aralık 2018 - 7:23 'de eklendi.
Reklam

Sivas’ta, akşam saatlerinde etkisini artıran kar, ulaşımda aksaklıklara yol açtı. Buzlanma sonucu olan kaza nedeniyle ise Sivas-Erzincan yolu tek taraflı olarak trafiğe kapandı.

Kent genelinde bir kaç gündür etkisini sürdüren kar, şehirlerarası yollarda aksamalara neden oldu. Akşam saatlerinde tekrar etkisini gösteren kar, Sivas-Erzincan yolu üzerinde seyir halindeki araçları etkiledi. Kar yağışı ile birlikte görülen buzlanma nedeniyle Seyfebeli mevkiinde kayan bir TIR ile otomobil çarpıştı. Yaralananın olmadığı kazada TIR’ın kayan dorsesi ise Erzincan-Sivas istikametine yolun tek şeridinin kapanmasına yol açtı. Arkadan gelenlerin de birikmesiyle onlarca araç yolda kaldı. Aynı istikamette rampada yolda kalan bazı TIR’lar da karayolu ekiplerinin küreme ve tuzlama çalışmasıyla ilerleyebildi. Ekiplerin kapanan yol nedeniyle diğer şeritte çalışma yapamaması üzerine yolu kapatan TIR’ın kaldırılması için kent merkezinden greyder istendi. Yolda kalan sürücüler ise kar yağışına rağmen ekiplerin yollarda zamanında çalışma yapmamasını ileri sürerek tepki gösterdi. Yolun tekrar ulaşıma açılması için ekiplerin çalışması sürüyor.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER