Haber346

Yıldız Dağı’nda Sezon Açılıyor

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde hafta sonu sezon açılışı gerçekleştirilecek. Sivas Valisi Salih Ayhan, “Pistlerimiz hazırlanıyor. 20 santim üzerinde kar var. Ayrıca yapay karlama sistemimiz de çalışıyor” dedi. Yeni sezonda farklı ve nitelikli çalışmalarla Yıldız Dağı’nda ziyaretçi sayısını da artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Ayhan, “Vatandaşlarımızın ilgisini artırmak, çocukların kayak sporu ile hemhal olmasını sağlamak, […]

Yıldız Dağı’nda Sezon Açılıyor
14 Aralık 2018 - 6:51 'de eklendi.
Reklam

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde hafta sonu sezon açılışı gerçekleştirilecek. Sivas Valisi Salih Ayhan, “Pistlerimiz hazırlanıyor. 20 santim üzerinde kar var. Ayrıca yapay karlama sistemimiz de çalışıyor” dedi.

Yeni sezonda farklı ve nitelikli çalışmalarla Yıldız Dağı’nda ziyaretçi sayısını da artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Ayhan, “Vatandaşlarımızın ilgisini artırmak, çocukların kayak sporu ile hemhal olmasını sağlamak, hafta sonları ve gece aktivitelerini zenginleştirmek için çeşitli hazırlıklar yapıldı. İnşallah 2018-2019 kış sezonunda Yıldız Dağı geçmişinden çok daha geniş katılımlı bir hale gelecek. Bu dönem 5’inci sezonunu geçirecek olan Yıldız Dağı, hizmetin zirvesinde olacak. Elbette eksikliklerimiz var ancak onları da gidereceğiz. Örneğin bu sezon akıllı geçiş sistemini devreye sokacağız. Dağda sadece kayağı değil diğer aktiviteleri de zenginleştireceğiz. Vatandaşın ilgisini çekecek, ulaşımda kolaylık sağlayacak çalışmalar gerçekleştireceğiz. Çocuklarımıza sosyal sorumluluk projesi kapsamında eğitim programları hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Sıcak Çermik-Yıldız Dağı yol bağlantısı çalışmalarının da sürdüğünü dile getiren Ayhan, “Çevre illerden ve İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerden gurbetçilerimizi de Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ne bekliyoruz. Türkiye’nin en genç, en modern ve en ekonomik kayak merkezini mutlaka görmelisiniz. Bu sene inşallah bereketli bir kış görmeyi arzu ediyoruz. Sezon, Sivas ve Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi açısından çok özel ve anlamlı geçecek. Kayak merkezine Sivas’ın ve herkesin sahip çıkmasını istiyoruz. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde ticari bir anlayış yok, tamamen sosyal bir anlayış var. Türkiye’deki en makul fiyatlar bu kayak merkezindedir ve herkesi bu dağı görmeye, bu dağda eğlenmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER