Haber346

Seyfebeli Küçük Sanayi Sitesi Projesi Tanıtıldı

Sivas’ta şehir içerisinde kalan küçük sanayi sitelerinin şehir dışına çıkarılması için Sivas Belediyesi öncülüğünde başlatılan Seyfebeli Küçük Sanayi Sitesi Projesi sanayi esnafına tanıtıldı. Paşabahçe Düğün Sarayındaki düzenlenen programa Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik (SESOB) Başkanı Beşir Köksal ile çok sayıda […]

Seyfebeli Küçük Sanayi Sitesi Projesi Tanıtıldı
14 Aralık 2018 - 6:49 'de eklendi.
Reklam

Sivas’ta şehir içerisinde kalan küçük sanayi sitelerinin şehir dışına çıkarılması için Sivas Belediyesi öncülüğünde başlatılan Seyfebeli Küçük Sanayi Sitesi Projesi sanayi esnafına tanıtıldı.

Paşabahçe Düğün Sarayındaki düzenlenen programa Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik (SESOB) Başkanı Beşir Köksal ile çok sayıda sanayi esnafı katıldı.

Belediye Başkanı Sami Aydın, proje için Sivas’ın hazır olduğunu söyledi. Projenin hazırlandığını ve bakanlığın istediği bütün kriterlerin sağladığını aktaran Aydın, “Son aşamada da bu projeleri sizlerle paylaşarak sizlerin de son görüşlerini aldıktan sonra kesin uygulama projelerine geçeceğiz. Projenin temel hedefi şehir içerisinde kalan sanayi sitelerinin şehir dışında belirli bir yerde toplanması. Sanayi dükkanı dediğiniz zaman sadece işlerimizi yapacağımız dükkan önemli ama yeterli değil. Bu alanı içerisinde camisinden tutun spor alanlarına varana kadar her türlü sosyal donatının bir arada olduğu sanayinin bir bütün olarak birleştiği bir kompleks olarak planladık. Bunu planlarken özellikle küçük esnafla Organize Sanayi de bir birbirine entegre olduğu takdirde daha verimli olacağını düşündük. Alan yaklaşık 7 milyon metrekare bir alan. Şu anda çalıştığımız bölgeye bütün küçük sanayi sitelerini toplamayı planlıyoruz” dedi.

Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Hakan Demirgil da projenin esnafa ve Sivas’a hayırlı olmasını dileyerek, “Esnaf rahat olursa şehir huzur bulur, şehir huzur bulursa ülke kalkınır ve büyür insanlar mutlu olur, yarınlar mutlu olur” diye konuştu.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER