Haber346

Sivas’a Yeni Modern Pazar Yeri

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın yapımı devam eden yeni Cumartesi Pazarı’nda incelemelerde bulundu. Şehrin her alanında örnek çalışmalara imza atan Sivas Belediyesi yeni nesil pazar uygulamalarına devam ediyor. İlki Cuma Pazarına yapılan yeni pazar uygulamasının ikincisi ise Cumartesi Pazarı oldu. İki hafta içerisinde açılması planlanan Cumartesi Pazarı’nda yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Sami Aydın, Başkan Yardımcısı […]

Sivas’a Yeni Modern Pazar Yeri
28 Kasım 2018 - 11:15 'de eklendi.
Reklam

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın yapımı devam eden yeni Cumartesi Pazarı’nda incelemelerde bulundu.

Şehrin her alanında örnek çalışmalara imza atan Sivas Belediyesi yeni nesil pazar uygulamalarına devam ediyor. İlki Cuma Pazarına yapılan yeni pazar uygulamasının ikincisi ise Cumartesi Pazarı oldu. İki hafta içerisinde açılması planlanan Cumartesi Pazarı’nda yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Sami Aydın, Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan ve Özbelsan Genel Müdürü Şaban Kaya ile birlikte inceledi.

Yenilenen pazar hakkında konuşan Yenidoğan Mahalle Muhtarı Mehmet Şener “Sivas’ın en büyük pazarlarından biri oldu burası. Bir kaç mahalleye hizmet veriyor. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. Vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Sami Aydın ise “Sivas’ımızın en eski ve en büyük pazarlarından birisi olan Cumartesi Pazarımızında modernizasyon çalışması son aşamaya gelmiş. Görüldüğü üzere burası sadece bir mahalleye iki mahalleye değil kabaca şehrin yedi sekiz mahallesine hizmet eden en büyük pazarlarımızdan birisi. Çok amaçlı bir kompleks burası. Haftanın bir günü Cumartesi Pazarı olarak kullanılacak, haftanın diğer günleri ise bölge otoparkı olarak kullanılacak. Şu anda bölgenin ihtiyacı olan toplu organizasyonlar, programlar burada yapılabilecek. Aynı zamanda kurban bayramında kurban kesim alanı olabilecek; güzel bir alan, nezih bir alan, alt yapısı komple bu anlayışa uygun olarak dizayn edildi. Bu kadar geniş bir alanın böyle estetik bir mimariyle de şehre kazandırılması hem bölge adına hem şehrimiz adına önemli bir çalışma oldu” ifadesini kullandı.

Cuma Pazarı’ndan sonra ikinci modernizasyon çalışmasının burada yapıldığını ifade eden Başkan Aydın, “İnşallah ileride diğerleri de devam edecektir. Ben şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum, bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Burada emeği olan tüm mesai arkadaşlarıma, belediye başkan yardımcılarıma, Proje İnşaat Müdürlüğümüzün birimlerine ve diğer bütün birimlerimize, yüklenici firma olan Özbelsan şirketimize, taşeron firmalarımıza hepsine emeklerinden katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah iki hafta içerisinde tamamen bitmiş olacak. Pazarcı esnafımızın da kullanımına sunacağız. Hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER