Haber346

Prematüre Bebekler ‘Erken Gelen Mutluluk’ Etkinliğinde Buluştu

Medicana Sivas Hastanesi 17 Kasım ‘Dünya Prematüre Günü’ münasebetiyle farkındalık etkinliği düzenledi. Hastane konferans salonunda düzenlenen “Erken Gelen Mutluluk” başlıklı etkinlikte Medicana Hastanesinde prematüre doğum ile dünyaya gelmiş aldığı tedavi ile sağlıklı bir yaşama kavuşan bebeklerin aileleri ile yeni doğan uzman hekimi, yeni doğan servis hemşireleri ve hastane yönetimi bir araya geldi. Bebeklerin tedavi aldıkları […]

Prematüre Bebekler ‘Erken Gelen Mutluluk’ Etkinliğinde Buluştu
21 Kasım 2018 - 7:03 'de eklendi.
Reklam

Medicana Sivas Hastanesi 17 Kasım ‘Dünya Prematüre Günü’ münasebetiyle farkındalık etkinliği düzenledi.

Hastane konferans salonunda düzenlenen “Erken Gelen Mutluluk” başlıklı etkinlikte Medicana Hastanesinde prematüre doğum ile dünyaya gelmiş aldığı tedavi ile sağlıklı bir yaşama kavuşan bebeklerin aileleri ile yeni doğan uzman hekimi, yeni doğan servis hemşireleri ve hastane yönetimi bir araya geldi.

Bebeklerin tedavi aldıkları dönem ve şimdiki hallerinin fotoğraflarının yer aldığı sunumda aileler oldukça duygu dolu anlar yaşadı. Şimdi sağlıkla kucaklarına aldıkları çocukları için yoğun bir uğraş ve sabır harcayan aileler hekim ve hemşirelere teşekkürlerini iletti.

Yeni Doğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Hakan Şentürk, prematüre doğumlarla ile ilgili ailelere bilgilendirmelerde bulunarak “Bu mutluluğa hep beraber şahit olduk. Birlikte yaşadık, birlikte başardık” sözleri ile ailelere teşekkür etti.

Dr.Hakan Şentürk, “Türkiye’de her yüz bebekten dokuzu erken doğuyor. Ülkemizdeki doğum oranının fazla olması ile orantılı olarak prematüre bebek sayısı oldukça fazla. Bu bebeklerimizin sağlıkla hayata tutunabilmesi için, en önemli olan şey yeni doğan ünitesi olan merkezlerde doğum eyleminin gerçekleşmesi ve tedavilerinin yeni doğan uzmanı hekimleri tarafından yapılmasıdır. Prematüre bakımında ebeveynlerin emekleri, sabırları, yeni doğan ünitesindeki hekim, hemşire ve yardımcı personelin özverili çalışması, yeni doğan yoğun bakım disiplinine uygun davranılması bebeğin hayata tutunmasında büyük etkendir. Aileler ile personellerimiz tedavi süresince birlikte hareket etmesi, tedavide bütünlüğün sağlanması başarıya ulaştırıyor” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER