Haber346

Scü İle Moldova Devlet Üniversitesi İşbirliği Yapacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Moldova Devlet Üniversitesi arasında yakın işbirliği ve ortak çalışmalar konusunda anlaşma imzalandı. Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünün Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin yurt dışında tanıtma çalışmaları kapsamında Rektör Prof. Dr. Ali Yıldız ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Ali Aksu, Moldova Devlet Üniversitesini (Comrat State University) ziyaret etti. Ziyarette iki üniversite arasında daha yakın iş […]

Scü İle Moldova Devlet Üniversitesi İşbirliği Yapacak
19 Kasım 2018 - 8:57 'de eklendi.
Reklam

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Moldova Devlet Üniversitesi arasında yakın işbirliği ve ortak çalışmalar konusunda anlaşma imzalandı.

Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünün Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin yurt dışında tanıtma çalışmaları kapsamında Rektör Prof. Dr. Ali Yıldız ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Ali Aksu, Moldova Devlet Üniversitesini (Comrat State University) ziyaret etti. Ziyarette iki üniversite arasında daha yakın iş birliği ile ortak çalışmalar yapılması için Erasmus ve ikili iş birliği anlaşması imzalandı. Moldova Devlet Üniversitesi Senato Salonu’nda üniversite dekanlarının da hazır bulunduğu toplantıda SCÜ ve şehrin tanıtımı yapılarak iki üniversite arasında yapılabilecek ortak çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıda Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Gagagauz kültürü ve Gagauz dilinin korunması için her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER