Haber346

Sivas’ta Semt Pazarları Modernleşiyor

Sivas Belediyesi, şehir genelinde cadde ve yolların üzerine kurulan semt pazarlarını daha kullanışlı ve modern mekânlara taşıyor. Belediye, sem pazarlarının üzerini dayanıklı ve estetik malzemelerle kapatarak daha fonksiyonel hale getiriyor. Alanlar haftanın bir günü semt pazarı olarak, diğer günlerde ise kapalı otopark ve toplu organizasyonlar için kullanılıyor. Belediyenin çok amaçlı kapalı pazar yeri projesinin son […]

Sivas’ta Semt Pazarları Modernleşiyor
14 Kasım 2018 - 7:24 'de eklendi.
Reklam

Sivas Belediyesi, şehir genelinde cadde ve yolların üzerine kurulan semt pazarlarını daha kullanışlı ve modern mekânlara taşıyor. Belediye, sem pazarlarının üzerini dayanıklı ve estetik malzemelerle kapatarak daha fonksiyonel hale getiriyor. Alanlar haftanın bir günü semt pazarı olarak, diğer günlerde ise kapalı otopark ve toplu organizasyonlar için kullanılıyor.

Belediyenin çok amaçlı kapalı pazar yeri projesinin son örneği olan Cumartesi Pazarı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Sami Aydın “Kasım ayı sonuna kadar burası tamamlanmış olacak” dedi. Proje alanında incelemelerde bulunarak ekiplerden bilgi alan Başkan Aydın çalışmalarda gelinen son durumu değerlendirdi. Semt pazarlarının modern bir yapıya kavuşturulduğuna işaret eden Başkan Aydın, “Bu alan, bölge ve Sivas için önemli bir pazar yeri projesi. İnşallah bu ayın sonuna kadar çalışmalarımız tamamlanmış olacak. Cuma pazarını geçen yıl tamamlamıştık, bu senede cumartesi pazarını bu şekilde planladık. İnşallah ileriki süreçlerde de diğer pazarlarımız da yapılacak. Şehirlerde artık bölge otoparkları çok büyük önem arz ediyor. Dolayısıyla pazar yerinin sadece haftanın bir günü kullanılan bir alan değil her günü kullanılan bir alan şeklinde planlıyoruz. Mahallemizin, bölgemizin her türlü organizasyonunda kullanılacak çok amaçlı bir mekân olarak planlıyoruz. Aynı zamanda bayramlarda kurban kesim alanı olarak da kullanabiliyoruz. Burada alt yapı itibariyle her türlü ihtiyaçlar planlandı. Umarım hem bölgemiz için hem şehrimiz için hem de pazarcı esnafımız için çok güzel bir alan olur. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER