Haber346

Görme Engelli Cihan, Öğrenci Meclisi Başkanı Oldu

Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okul Meclis Başkanlığına seçilen görme engelli Cihan Seyhan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın tarafından altın ile ödüllendirildi. Okul Meclis Başkanlığı için aday olan 11’inci sınıf öğrencisi görme engelli Cihan Seyhan, projelerini öğrenci arkadaşlarına anlatarak seçimlerde destek istedi. 24 Ekim´de gerçekleştirilen seçim sonrası 596 oydan 275’ini alan Seyhan, rakiplerine oranla açık ara […]

Görme Engelli Cihan, Öğrenci Meclisi Başkanı Oldu
14 Kasım 2018 - 7:27 'de eklendi.
Reklam

Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okul Meclis Başkanlığına seçilen görme engelli Cihan Seyhan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın tarafından altın ile ödüllendirildi.

Okul Meclis Başkanlığı için aday olan 11’inci sınıf öğrencisi görme engelli Cihan Seyhan, projelerini öğrenci arkadaşlarına anlatarak seçimlerde destek istedi. 24 Ekim´de gerçekleştirilen seçim sonrası 596 oydan 275’ini alan Seyhan, rakiplerine oranla açık ara farkla başkanlığa seçildi. Görme engelli Seyhan’ın başarısının diğer öğrencilere örnek olması amacıyla düzenlenen programa; Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi (CENGEL) Koordinatörü ve Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Tutkun ve görme engelli öğretmenler ile çok sayıda öğrenci katıldı. Programda konuşan Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Engelliler Kültür Merkezi´nde örnek çalışmalara imza atıldığını dile getirerek “Bugün Cihan için buradayız. Engelli dostu olmak çok önemli. Biz bunu Sivas´ta başardığımıza inanıyoruz. Bu konuda çok hassasız. Cihan ilklerden biri. Görme engelli olan bir kardeşimiz okul temsilcisi oluyor. Hem de iyi oranda oy alıyor. Cihan´ı tebrik ediyorum. Sizlere tavsiyem şudur sevgili öğrenciler; engelli olarak tanımlanan kardeşlerimize yardımcı olun. İlerde hepiniz makam sahibi olacaksınız. O zamanlar da engelli kardeşlerinizi ihmal etmeyin ve onlarla ilgili her türlü etkinliğe katılın” diye konuştu.

CENGEL Koordinatörü ve Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı ise engellilere yardımcı olunması hususunda öğrencilere tavsiyelerde bulunarak; “Kültürel etkinlikler hususunda Okul Meclis Başkanlığına seçilen Cihan Seyhan kardeşimize bizler de elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Her konuda yardımcı olmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Görme engelli Seyhan ise seçim sürecini anlatarak; “Bu okula hizmetkâr olmak istedim ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okul Meclis Başkanlığına talip oldum. Arkadaşlarım bana oy verdiler, hocalarım da desteklerini esirgemedi. Tabii sonuçta biz de arkadaşlarımızın oyuyla başkan olduk. Amacımızın hizmet etmek olduğunu kendilerine en iyi şekilde anlatmaya çalıştık. Sonuca baktığımızda anlattığımı da düşünüyorum. 617 oy kullanıldı, 21 oy geçersiz sayıldı. Buna göre geçerli olan 596 oydan 275’ini ben aldım” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından Seyhan´a görme engellilerin kullandığı yazı tableti, kalem ve baston hediye edildi. Başkan Yardımcısı Özaydın ise Seyhan’ı altınla ödüllendirdi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER