Haber346

Seyfebeli Modern Sanayi Sitesi’nin Tanıtımı Yapıldı

Sivas’ta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sanayi sitelerini şehir dışına taşıma projesi kapsamında ilk başvuru yapan ve kabul edilen ilk proje olma özelliği taşıyan ‘Seyfebeli Modern Sanayi Siteleri’nin projesi tanıtımı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Sanayide Milli Atılım’ sloganıyla başlatılan sanayi sitelerinin şehir dışına taşıma projesi kapsamında ilk başvuruyu yapan ve kabul edilen Sivas’ın […]

Seyfebeli Modern Sanayi Sitesi’nin Tanıtımı Yapıldı
02 Kasım 2018 - 7:39 'de eklendi.
Reklam

Sivas’ta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sanayi sitelerini şehir dışına taşıma projesi kapsamında ilk başvuru yapan ve kabul edilen ilk proje olma özelliği taşıyan ‘Seyfebeli Modern Sanayi Siteleri’nin projesi tanıtımı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Sanayide Milli Atılım’ sloganıyla başlatılan sanayi sitelerinin şehir dışına taşıma projesi kapsamında ilk başvuruyu yapan ve kabul edilen Sivas’ın ‘Seyfebeli Modern Sanayi Siteleri’ projesinin tanıtımı gerçekleştirildi. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Konferans salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Jandarma Komutanlı Albay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ve kentte faaliyet gösteren esnaflar katıldı. Saygı duruşunda durulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, yeni yapılacak olan Seyfebeli Modern Sanayi Siteleri’nin tanıtımını yaptı. Daha sonra katılımcılara modern sanayi sitelerinin animasyon filmi izletildi.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Gerçekten derli toplu her yönüyle her türlü ihtiyacı öngören ve ona göre de tasarını planını yaptığımız bir çalışma. Biz 2014 yılında Sivas’ta ki dağınık olan küçük sanayi sitelerinin belli bir bölgeye toplanması şehir adına, metruk görüntülerin ortadan kalkması bakımından hem de esnaflarımızın bu ticareti daha verimli yürütmesi bakımından bir çalışma başlatmıştık. Bildiğiniz gibi eski sanayi şehrin içerisinde kaldı. Artık fonksiyonunu kaybetti. Aynı şekilde yüzüncü yıl sanayi sitesi ve ata sanayi sitesi her geçen gün kan kaybetmeye başladı. Bu bölgeler artık şehir merkezinde kaldığı için arazi olarak değerli farklı şekilde vatandaşların değerlendirmek isteyeceği alanlara geçtiğini düşünüyoruz” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER