Haber346

Başkan Aydın, Mahalle Buluşmalarını Sürdürdü

SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın ‘Mahalle Buluşmaları’ programına devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Aydın, Cuma Pazarı Bölgesi’nde bulunan İstiklal, Dört Eylül, Tuzlugöl ve Kümbet Mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Mahalle Buluşması’na Başkan Aydın’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Duman, Kümbet Mahallesi Muhtarı Recep Değerli, İstiklal Mahallesi Muhtarı […]

Başkan Aydın, Mahalle Buluşmalarını Sürdürdü
09 Ekim 2018 - 7:18 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın ‘Mahalle Buluşmaları’ programına devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Aydın, Cuma Pazarı Bölgesi’nde bulunan İstiklal, Dört Eylül, Tuzlugöl ve Kümbet Mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Mahalle Buluşması’na Başkan Aydın’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Duman, Kümbet Mahallesi Muhtarı Recep Değerli, İstiklal Mahallesi Muhtarı Cemalettin Arslan, Dörteylül Mahallesi Muhtarı Numan Kaya, Tuzlugöl Mahallesi Muhtarı Mesut Erbaş, Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Çetin Aydın ile Muhtarlar Derneği Başkanı Turan Koç da katıldı.

Mahalle buluşmasında söz alan Kümbet, İstiklal, Dörteylül ve Tuzlugöl mahalle muhtarları yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, “Belediye başkanımızın 2004 yılında belediye başkanı seçilmesinden bu tarafa mahallelerimiz, meydanlarımız, yollarımız, caddelerimiz, parklarımız büyük bir değişim sağlamıştır” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Sami Aydın ise 2004 öncesi Sivas’ın genel durumunu özetleyerek; “Rabbime şükürler olsun ki; bugün sizlerin karşısında alnımız açık başımız dik olarak bulunuyoruz. Bu şehrin çok sorunları vardı, 2004’te ilk aday olduğum zaman Karşıyaka muhtarı karşımda, ‘köprü köprü’ der dururdu. Sivas’ın havası tamamen kirli, sağlığı tehdit eder boyuttaydı. Ev hanımlarımız daha iyi bilir, sularımız haftanın 3 günü, 4 günü kesik olurdu. Alt yapımız tamamen tahrip olmuştu. Şehirde yeşil alan diyecek bir tane düzenli parkımız yoktu. Bu sorunların hepsini giderdik. Karşıyaka’ya Osmanlı’dan sonra ilk köprüyü yaptık. Kızılırmak üzerinde bir köprü vardı, oda tarihi köprüydü. Bu dönemde 4 köprü inşa ettik. Sivas’ta hava kirliliğini bitirdik. Haftada 4 gün su akmayan evlerde düzenli su akışını sağladık. Bununla da yetinmedik, suyun kalitesini artırdık. Bundan sonraki süreçte geçekleştirdiğimiz çalışmalarla musluklardan damacana su kalitesinde su akışını sağlayacağız” dedi.

Başkan Aydın, “Sivas’ta Cıbıllar Parkı vardı. Öyle bölge parkları, mesire alanları, bu tür şeyler Sivas için çok lükstü. Belediyeler bırakın yapmayı, planlamak cesareti bile bulamıyordu. Biz geldikten sonra bu çalışmaların tamamını gerçekleştirdik. Şehir merkezinde bölge parkları, her alanda mesire alanlarına bu dönemde kavuştuk” diye konuştu.

Cuma Pazarı’nda uygulanan projeyi de hatırlatan Başkan Aydın, “Hatırlayın Cuma Pazarı, eskiden pazarlar cadde üzerine kurulurdu, tozdan geçilmezdi. Esnafımız elini yıkayacak lavabo bulamazdı, insani ihtiyaçlarını karşılayacak yer bulamazdı. Modern pazarlar yapıyoruz, ilki burasıdır. Sadece pazar mı, hayır. Haftanın bir günü pazar, diğer günleri bölge otoparkı, kurban bayramlarında kurban kesim yeri, diğer zamanlarda mahallemizin ortak kullanım alanı, sosyal alanı. Şimdi ikincisi olan cumartesi pazarı da bitiyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER