Haber346

Başkan Aydın’dan ‘Göreve Devam’ Sinyali

SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın, yeni dönemde tercih edilmesi halinde görevine devam etmek istediğini belirterek, kente yapılan projelerle ilgili bilgiler verdi. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Demirören Haber Ajansı(DHA) Sivas Bürosunu ziyaret etti. Büro Şefi Eraydın Aytekin ve muhabirler ile sohbet eden Aydın, ajans çalışmaları hakkında bilgi aldı. Basının kendileri açısından önemli olduğuna vurgu yapan […]

Başkan Aydın’dan ‘Göreve Devam’ Sinyali
21 Eylül 2018 - 18:56 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın, yeni dönemde tercih edilmesi halinde görevine devam etmek istediğini belirterek, kente yapılan projelerle ilgili bilgiler verdi.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Demirören Haber Ajansı(DHA) Sivas Bürosunu ziyaret etti. Büro Şefi Eraydın Aytekin ve muhabirler ile sohbet eden Aydın, ajans çalışmaları hakkında bilgi aldı. Basının kendileri açısından önemli olduğuna vurgu yapan Aydın, yapılan çalışmaları kamuoyuna duyurmak için basınla ortak çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Yerel seçimlerin yaklaşması nedeni ile adaylık süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Aydın, “Görevde olan bir başkan olarak, adaylık süreci içerisinde olmanın doğru olmadığı kanaatindeyim. Sayın Cumhurbaşkanımızın uygun görmesi ve görevimizi devam ettirmemiz yönünde bir tercihi söz konusu olursa, memnuniyetle devam ederim. Edindiğimiz tecrübelerimizle şehrimize en iyi hizmetleri vermeyi sürdürürüz. Ancak devam etmemem konusunda bir karar alınırsa da bunu da saygı ile karşılarım, üzülmem de” dedi.

Belediye çalışmaları hakkında da bilgi veren Aydın, şehir merkeziyle üniversite arasındaki bağlantıyı güçlendirecek olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın yıl sonuna kadar açılacağını ifade etti. Aydın “Yenişehir kavşaktan başlayarak Cumhuriyet Üniversitesi’ndeki İsmet Yılmaz Bulvarı’na bağlanacak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, 3 gidiş-3 geliş şeklinde 6 şeritten oluşacak. 70 metre eni ile şehirdeki en geniş bulvar unvanına sahip olacak projede yaya ve bisiklet yollarının yanı sıra orta kısımda bir de raylı sistem hattı için yer ayrılacak. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, üniversiteyi şehirle daha kısa yoldan, daha konforlu buluşturmakla kalmayacak, Kızılırmak sahiline daha rahat ulaşılmasını da sağlayacak. Bu projemizde Karayolları ile ortak çalışıyoruz. Köprülü kavşak yapımını Karayolları üstlendi. Geri kalan tüm işleri de biz yapıyoruz. İnşallah bu yılın sonuna kadar bulvarımız faaliyete girmiş olacak. Bu bulvar sayesinde üniversite ile kent merkezi ulaşımı rahatlayacak” ifadelerini kullandı.

Mevlana Tüneli’nin de kullanıma hazır hale geldiğini vurgulayan Aydın, “Bu, şehir için yapılan ön önemli projelerin başında geliyor. Yüzyıllar geçse de değeri ve önemini asla yitirmeyecek önemli bir proje. Şehir trafiğine önemli bir rahatlama getirecek. Daha şimdiden bununla ilgili olumlu görüşler alıyoruz” dedi.

Şehir içinde yaşanan karmaşanın da etkisi ve talepler doğrultusunda yeniden ücretli park uygulamasına geçmeyi düşündüklerini ifade eden Aydın, özellikle kapalı otoparkların kullanımı konusunda vatandaşın duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Görevleri döneminde yeni imar planında yapılan inşaatlarda her daireye bir otopark zorunluluğu getirdiklerini ve bakanlığın da bunu örnek aldığını ifade eden Aydın, “Bu 20 yıl önce gerçekleştirilmiş olsa, belki bugün trafik ve sokaklardaki parklanma konusunda daha iyi bir noktada olacaktık” dedi.

Planlaması yapılan Kızılırmak projesinin, uzun soluklu bir çalışma ve artık bir devlet projesine dönüşme yolunda olduğunu belirten Aydın, tamamlandığında ise şehre ayrı bir güzellik katacağını sözlerine ekledi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER