Haber346

Sivas’ta Doğa Ananın Çocukları Projesi Tamamlandı

SİVAS’ta TÜBİTAK Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında, Bilim ve Sanat Merkezi öncülüğünde, Sevgi ve Çocuk Evleri’ndeki öğrencilerin temel bilimsel olguları doğal ortamda keşfetmeleri amacıyla hazırlanan Doğa Ananın Çocukları projesi tamamlandı. 3-11 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen projede 40’ın üzerindeki etkinlik Paşabahçe İzcilik Tesisi, Zara Tödürge Gölü, Kangal Balıklı Kaplıca, Hafik Gölü ve […]

Sivas’ta Doğa Ananın Çocukları Projesi Tamamlandı
14 Eylül 2018 - 16:27 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta TÜBİTAK Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında, Bilim ve Sanat Merkezi öncülüğünde, Sevgi ve Çocuk Evleri’ndeki öğrencilerin temel bilimsel olguları doğal ortamda keşfetmeleri amacıyla hazırlanan Doğa Ananın Çocukları projesi tamamlandı.
3-11 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen projede 40’ın üzerindeki etkinlik Paşabahçe İzcilik Tesisi, Zara Tödürge Gölü, Kangal Balıklı Kaplıca, Hafik Gölü ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Sevgi ve Çocuk Evleri’nden gelen 15’i kız 15’i erkek 30 öğrencinin hedef kitle olarak seçildiği projede alanında uzman 36 kişi de görev aldı. Projede öğrencilerin etkin rol oynayacakları onların kişisel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkı sağlayacak etkinlikler gerçekleştirildi. Öğrenciler temel fotoğrafçılık tekniklerini ve fotoğrafçılıkta kompozisyonu öğrenerek gittikleri gezilerde karşılarına çıkan güzellikleri kadrajlarına aktardı. Ritim atölyesinde perküsyon aletlerini çalmayı öğrenerek birlikte müzik kompozisyonu oluşturan öğrenciler, izcilik etkinliğinde ise doğa yürüyüşü teknikleri, doğada doğru davranışlar, kampçılık, çadır kurma, doğayı koruma gibi konularda uygulamalı eğitimler aldı. Doğa oyunları ile bireysel veya grup halinde dostça rekabet edebilme hazzı yaşayan çocuklar, akıl oyunları ile güçlü ve zayıf yönlerini keşfederek vakitlerini daha eğitici ve verimli geçirebilecekleri, farklı zekâ alanlarına yönelik 30 oyun öğrendiler. Gökevi, uzay, gezegenler ve gök cisimleri hakkında bilgi edinen öğrenciler, izledikleri kısa filmin ardından merak ettikleri sorulara da cevaplar buldu. Bilimsel deneyler ile bir bilim insanı titizliğinde deneyler tasarlayarak, bilimsel bilgiyi uygulayan meraklı gözler, kuş gözlemi etkinliğinde dürbün ve teleskop kullanımını öğrenerek Tödürge ve Hafik sulak alanlarında farklı kuş türlerini yakından inceleme şansına sahip oldular.

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER