Haber346

Vali Gül: “Okulda 1 öğrenci dahi olsa okul eğitime açılacak”

SİVAS Sağırlar Spor Kulübü Başkanı Mustafa Epik ve beraberindeki kulüp yöneticileri ile U21 Milli Futbol Takımı Sporcusu Vahdettin Doğan Vali Davut Gül’ü ziyaret etti. Ziyarette Avrupa Şampiyonu olması nedeniyle U 21 futbol takımını tebrik eden Vali Gül, takımda forvet olarak görev alıp başarılı bir performans sergileyen Doğan’ı da kutladı. Sivas Sağırlar Spor Kulübü Başkanı Mustafa […]

Vali Gül: “Okulda 1 öğrenci dahi olsa okul eğitime açılacak”
11 Eylül 2018 - 22:02 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Sağırlar Spor Kulübü Başkanı Mustafa Epik ve beraberindeki kulüp yöneticileri ile U21 Milli Futbol Takımı Sporcusu Vahdettin Doğan Vali Davut Gül’ü ziyaret etti.

Ziyarette Avrupa Şampiyonu olması nedeniyle U 21 futbol takımını tebrik eden Vali Gül, takımda forvet olarak görev alıp başarılı bir performans sergileyen Doğan’ı da kutladı. Sivas Sağırlar Spor Kulübü Başkanı Mustafa Epik’in İşitme Engelliler Lisesi ile ilgili taleplerini de dinleyen Gül, Sivas’ta İşitme Engelliler Lisesi açıldığını ve 1 öğrenci dahi olsa okulun bu yıl hizmet vereceğini ifade etti. İşitme engelli öğrencilerin başka şehirlere gitmemesini, Sivas’a kazandırılan okulda eğitim almalarını isteyen Gül, “Okula bu yıl öğrenci alınacak ve eğitim öğretime başlanacak. Bu okul sadece ilimizin değil çevre illerin ve ilçelerimizin de ihtiyacını karşılayacak. Tüm işitme engellilerimizin olduğu gibi dezavantajlı her bireyimizin eğitimini önemsiyoruz.” ifadelerini kullandı. Ziyaretin sonunda Vali Gül, başarılı sporcuyu ödüllendirdi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER