Haber346

Alibaba Mahallesi’nde Cadde Ve Yol Düzenleme Çalışmaları Sürüyor

SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın belediye tarafından Alibaba Mahalle’sinde devam eden cadde ve yol düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Göreve geldikten sonra mahalle bazlı çalışmalar yapan Sivas Belediyesi bu çerçevede toplam 55 mahallede çalışmaları tamamlarken kalan mahallelerde de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Alibaba ve Seyrantepe Mahallesi’nde yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Sami Aydın Alibaba […]

Alibaba Mahallesi’nde Cadde Ve Yol Düzenleme Çalışmaları Sürüyor
06 Eylül 2018 - 20:40 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediye Başkanı Sami Aydın belediye tarafından Alibaba Mahalle’sinde devam eden cadde ve yol düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Göreve geldikten sonra mahalle bazlı çalışmalar yapan Sivas Belediyesi bu çerçevede toplam 55 mahallede çalışmaları tamamlarken kalan mahallelerde de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Alibaba ve Seyrantepe Mahallesi’nde yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Sami Aydın Alibaba Mahalle Muhtarı Duran Koç ile birlikte inceledi. Başkan Aydın çalışmalar hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman’dan bilgi aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Muhtar Duran Koç, “Seyrantepe caddemiz en sıkıntılı caddelerimiz den bir tanesiydi. Gerek kaldırımları gerekse asvaltlarıyla güzel bir caddemiz olacak. Bu çalışmalar için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi. Muhtar Koç Mevlana Tüneli için de teşekkür ederek “Eskiden 15 dakikada gittiğimiz Aydoğan’a ve Yenidoğan’a bugün iki dakikada gidiyoruz. Diğer illerden gelen muhtarlarımız, Belediye Başkanlarımız Sivas’a gıptayla bakıyorlar.” dedi. Mahalle bazlı çalışmaların devam ettiğini dile getiren Başkan Aydın ise, “Bir mahalleye girdiğimiz zaman önce altyapı çalışmaları giderildikten sonra üst yapı çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Alibaba Mahallemizde de bu çalışmalarımız başladı. Şu anda bulunduğumuz yer Seyrantepe Caddesi burası çok önemli bir güzergâh yeni yapılan çok sayda bina olduğunu da görüyoruz, tabiri caizse kağnı yolu gibi bir yol vardı. Buranın imar planında 25 metre genişliğinde bir cadde çalışması vardı çalışmamız plana uygun oldu. Yine kaldırım çalışmalarımız tamamlandı. Ancak alanda çok boş parseller var bu parseller ilerde dolacak o süreçte kaldırımları tahrip etmemek lazım. Şu anda sabah sporu yapmak isteyen vatandaşlarımızın da kullandığı alanlar oluştu. Şu anda diğer kurumlar da altyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor her kurumun kendi bütçesi ve planı var ancak buna rağmen bizim talep ettiğimiz yerlerde altyapı çalışmalarını kendilerini zorlayarak yaptı. Çedaş’a bu çalışmalar için teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı. Mevlana Tüneli’ne değinen Başkan Aydın, “Yapım aşamasında vatandaşlarımız Tünelin sadece Mevlana ve Fatih Mahallesi’ne yarayacağını düşündü. Bugün Kılavuz’da, Abdulvahabigazi’de, Alibaba’da, Fatih’te oturan vatandaşlarımız Mevlana Tüneli diyor. Hükümetin yapabileceği projesi biz belediye olarak yaptık, tamamladık. Halkımızın hizmetine sunduk. Bizim amacımız vatandaşlarımızı huzurlu bir şekilde yaşatmak, çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER