Haber346

Sivas’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı

SİVAS’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı, düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı. Sivas Valisi Davut Gül, alanda askeri kıyafetle satış yapan birçocuğun tüm simitlerini satın alarak, alandakilere dağıttırdı. Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıl dönümü kutlamaları Sivas Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Sivas Belediyesince kent meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra Vali […]

Sivas’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı
31 Ağustos 2018 - 9:45 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı, düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı. Sivas Valisi Davut Gül, alanda askeri kıyafetle satış yapan birçocuğun tüm simitlerini satın alarak, alandakilere dağıttırdı.
Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıl dönümü kutlamaları Sivas Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Sivas Belediyesince kent meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra Vali Davut Gül ve il protokolü Valilikte 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlamaları kabul etti. Kutlama programı İnönü Bulvarı üzerinde devam etti. Burada Sivas Valisi Davut Gül, 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan ve Belediye Başkanı Sami Aydın askeri araçla alanı dolaşarak halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra Valilik ve Garnizon Komutanlığı adına günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Törende Kazım Karabekir İlkokulu folklor ekibi ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü Okçuluk Kulübü öğrencileri gösteri yaptı. Kutlama tören geçişi ile sona erdi. Törene vatandaşların katılımının az olduğu görüldü.

BAYRAM SİMİDİ
Tören sonrası üzerinde askeri üniforma ile simit satan Efe Karacan’ı (10) Vali Davut Gül yanına çağırarak tüm simitlerini satın aldı. Vali Gül, küçük çocuktan simitleri alandakilere dağıtmasını istedi. Küçük çocuk tüm simitleri alandaki çocuklar ve ailelerine dağıttı.
Simitleri sattığı için mutlu olduğunu söyleyen Karacan, “Vali beni çağırdı. Simitlerin hepsini satın aldı ve vatandaşlara dağıtmamı istedi” dedi.

SİMİTLERİ DAĞITTI, ARKADAŞLARIYLA OYNADI

Sivas’taki 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde, elinde Türk bayrağı, üzerinde askeri üniforma ile alanda simit dağıtan 10 yaşındaki Efe Karaca’nın elindeki 70 simide, valilik tarafından 70 lira ödendiği öğrenildi. Simitleri çevredekilere dağıttıktan sonra evinin yolunu tutan Efe, mahallede arkadaşlarıyla oyun oynadı.

Sevil- Tuncay Karaca çiftinin 3 çocuğundan ortancası Efe’nin, yaz tatilinde zaman zaman simit sattığı belirtildi. Babası evlerinin olduğu mahalledeki simitçi dükkanında çalışan, annesi ev kadını olan Efe’nin, daha önce de simit satarken, polisler tarafından görüldüğü öğrenildi. Bunun üzerine Karaca çiftinin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevlilerince ziyaret edilip, Efe’nin sokakta çalıştırılmaması konusunda uyarıldığı belirtildi. Ailenin, oturdukları 4 katlı binanın zemin katındaki evin sahibi olduğu öğrenildi.

 

 

 

 

 

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER