Haber346

Sivas Belediyesi Bayramlaşma Programı Düzenledi

KURBAN Bayramı dolayısıyla Sivas Belediyesi tarafından bayramlaşma rogramı düzenlendi. 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki Emekliler Kültürevi’de düzenlenen törene TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, eski milletvekilleri, parti yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı. Törende ilk olarak söz alan AK […]

Sivas Belediyesi Bayramlaşma Programı Düzenledi
25 Ağustos 2018 - 20:08 'de eklendi.
Reklam

KURBAN Bayramı dolayısıyla Sivas Belediyesi tarafından bayramlaşma rogramı düzenlendi.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki Emekliler Kültürevi’de düzenlenen törene TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, eski milletvekilleri, parti yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende ilk olarak söz alan AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, son dönemdeki ABD’nin ekonomik yaptırımlarına değinerek; “Milletimize dolar üzerinden diz çöktüreceklerini sananlar yakın zamanda yanıldıklarını göreceklerdir. Allah’ın izniyle bunların üstesinden geleceğiz” dedi.

Ardından konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın ise, tüm Sivaslıların ve İslam Âlemi’nin bayramını tebrik ederek, “Farklılıklarımız bizim için ayrışma unsuru değil, aksine zenginliğimizdir. Her birimiz bu ülkenin asil evlatlarıyız, bu ülke huzurlu olursa hepimiz huzurlu oluruz. Sıkıntıya girerse de hepimiz sıkıntıya gireriz. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermemeliyiz. Son dönemde de ekonomik olarak saldırılar düzenlediler ama bunların da üstesinden geleceğiz. Gerektiği zaman havadan yağan kurşunlara göğüs geriyorsunuz, gerektiği zaman yastık altında ne kadar altın ve döviziniz varsa bozdurup ekonomiye destek oluyorsunuz. Yani canınızla, malınızla mücadele ediyorsunuz. Ne mutlu ki bizlere bu necip milletin bir ferdiyiz” diye konuştu.

Daha sonra sırasıyla; eski milletvekilleri Selami Uzun, Nevzat Yanmaz, Orhan Taş ve Osman Kılıç söz alarak tüm katılımcıların Kurban Bayramı’nı kutladı

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından ilk bayramı yaşadıklarını söyleyen Milletvekili Semiha Ekinci ise, “Önümüzde bir yerel seçim var. İnşallah onu da bayram havasında kutlarız. Sevdiklerinizle, ailenizle birlikte nice mutlu, huzurlu bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Bayramların rahmet ve bereket günleri olduğunu ifade eden TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz da; “İnşallah Türkiye’nin yarını bugünden daha güzel olacaktır. Sivas 27 milyar liraya yakın yatırım aldı. 81 il içerisinde ilk 10’a girecek durumdadır. Biz 16 yıl içerisinde geçmiş 80 yılda yapılanların kat kat fazlasını yaptık. Bu yapılanlar birilerini rahatsız ediyor. Ya bağımsız olacaksınız, ya da uydu bir ülke olacaksınız. Ya onurunuzla, izzetinizle yaşayacaksınız, ya da bir başkasının ağzına bakacaksınız. Türk Milleti tarih boyunca hep bağımsız yaşadı, bundan sonra da hür yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmalarının ardından programa katılanlar, protokol üyeleriyle bayramlaştı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER