Haber346

Ösym Sınavları Suşehri’nde De Yapılacak

SİVAS’ta Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen sınavlara öğrenciler artık Suşehri ilçesinde de girebilecek. ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlara öğrenciler Suşehri ilçesinde girebilecek. Sivas Valiliğinin yaptığı başvuruyu değerlendiren ÖSYM Başkanlığı Suşehri’ni sınav merkezi olarak belirleyerek öğrenciler ve ailelerini mutlu etti. Yapılan başvuru ile artık Suşehri ilçesine yakın ilçelerde sınava girecek adaylar zaman kaybı yaşamayacak. […]

Ösym Sınavları Suşehri’nde De Yapılacak
04 Ağustos 2018 - 18:19 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen sınavlara öğrenciler artık Suşehri ilçesinde de girebilecek.

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlara öğrenciler Suşehri ilçesinde girebilecek. Sivas Valiliğinin yaptığı başvuruyu değerlendiren ÖSYM Başkanlığı Suşehri’ni sınav merkezi olarak belirleyerek öğrenciler ve ailelerini mutlu etti. Yapılan başvuru ile artık Suşehri ilçesine yakın ilçelerde sınava girecek adaylar zaman kaybı yaşamayacak. Bölgede öğrenim gören lise ve dengi okullardaki öğrenciler ile üniversite sınavlarına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM’nin Suşehri ilçesinde belirlediği okullarda sınava girebilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, bir süre önce ÖSYM’ye başvuruda bulunulduğunu hatırlatarak, “Bilindiği üzere ilimiz toprak büyüklüğü bakımından Türkiye’nin ikinci büyük ili olup, Suşehri ilçesi çevresindeki Akıncılar, Gölova, Koyulhisar, Doğanşar ilçeleri il merkezine ortalama 130 km mesafededir. Zara ve İmranlı ilçeleri de dahil edildiğinde Suşehri merkezli 6 ilçemizin TÜİK verilerine göre 2017 yılı nüfusu 50 bin civarındadır. İl merkezine gidiş gelişlerde de büyük sıkıntılar yaşanmakta adaylar mağdur olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı bölge halkı ÖSYM tarafından yapılan sınavların Suşehri merkezinde yapılması için talepte bulunmuştur. Bu talep üzerine Valiliğimiz tarafından ÖSYM’ye Suşehri’nin sınav merkezi olması yönünde girişimlerimiz oldu. ÖSYM yönetim kurulu da Suşehri ilçesinde sınav merkezi ve sınav koordinatörlüğü açılmasına karar verdi. Bu kararın ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Merkezin açılmasından dolayı da önceki dönem Milli Eğitim Bakanı ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz başta olmak üzere ilimiz milletvekillerine ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER