Haber346

Belediyeye Taziye Aracı Hediyesi

SİVAS Belediyesi’ne kentte lokanta işletmeciliği yapan Ahmet Usta tarafından taziye aracı hediye edildi. Cenaze taziyelerinde yaşanan sıkıntılar neticesinde vatandaşların mağduriyetini gidermek için Sivas Belediyesi tarafından hizmete sunulan taziye araçlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Kentte faaliyet gösteren ve ‘Kirli’ lakabıyla tanınan Ahmet Usta tarafından satın alınan taziye aracı, Mezarlıklar Müdürlüğü’ne bağışlandı. Böylece taziye aracı sayısı […]

Belediyeye Taziye Aracı Hediyesi
28 Temmuz 2018 - 18:00 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediyesi’ne kentte lokanta işletmeciliği yapan Ahmet Usta tarafından taziye aracı hediye edildi.

Cenaze taziyelerinde yaşanan sıkıntılar neticesinde vatandaşların mağduriyetini gidermek için Sivas Belediyesi tarafından hizmete sunulan taziye araçlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Kentte faaliyet gösteren ve ‘Kirli’ lakabıyla tanınan Ahmet Usta tarafından satın alınan taziye aracı, Mezarlıklar Müdürlüğü’ne bağışlandı. Böylece taziye aracı sayısı 17’ye yükselmiş oldu. Aracın teslimatında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, talepleri üzerine Ahmet Usta tarafından satın alınan taziye aracının Belediye’ye hediye edildiğini söyleyerek kendisine teşekkür etti.

Halka hizmet edenlerin yanında olmayı kendilerine vazife gördüklerini ifade eden Ahmet Usta ise, “Memleketimize hizmet eden başkanımıza yardımcı olabilmek gayesiyle bu katkıyı sağladık. Bundan sonra da üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

“Hayır yapmak zengin olmakla alakalı değil, sadece nasip işi” diyen Belediye Başkanı Sami Aydın da, “Ahmet Usta sağ olsun halkımızın hizmetinde kullanılmak üzere bir taziye aracı hibe etti. Allah hayrını kabul etsin. Biz bu hizmeti başlatırken, bazı vatandaşlarımızın evlerinin taziye için uygun olmadığını düşünerek hayata geçirmiştik. İçerisinde mutfağı, kliması olan, 35 kişi kapasiteli bir araç ile taziye hizmetini başlattık. Çok olumlu dönüşler alınca bu araçların sayısını artırdık. Bazı vatandaşlarımız da hibe yoluyla bize katkı sundular. Onlardan biri de Ahmet Usta, kendisine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER