Haber346

Sivas Belediyesinden Ağaçlandırma Seferberliği

SİVAS Belediyesi, çöp toplama merkezi ve hayvan otelinin bulunduğu alanda ağaçlandırma seferberliği başlattı. Geçen yıllarda vahşi depolama yapılan çöp toplama merkezini önce düzenli sisteme geçiren ve ardından çöpten enerji üreten Sivas Belediyesi, şimdilerde alana yeni yapılan hayvan oteli çevresinde ağaçlandırma seferberliği başlattı. Eski barınaktan hayvanların nakli tamamlandıktan sonra, yeni alanda çevre düzenleme çalışmaları başlatan Sivas […]

Sivas Belediyesinden Ağaçlandırma Seferberliği
23 Temmuz 2018 - 18:30 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediyesi, çöp toplama merkezi ve hayvan otelinin bulunduğu alanda ağaçlandırma seferberliği başlattı.

Geçen yıllarda vahşi depolama yapılan çöp toplama merkezini önce düzenli sisteme geçiren ve ardından çöpten enerji üreten Sivas Belediyesi, şimdilerde alana yeni yapılan hayvan oteli çevresinde ağaçlandırma seferberliği başlattı. Eski barınaktan hayvanların nakli tamamlandıktan sonra, yeni alanda çevre düzenleme çalışmaları başlatan Sivas Belediyesi, bu kapsamda bin 600 fidanı da toprakla buluşturuldu. Düzenlenen fidan dikme etkinliğine Belediye Başkanı Sami Aydın, eşi Yurdagül Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Ceyhan ve çok sayıda AK Partili kadın katıldı.

Burada konuşan Sivas Belediye Başkanı Sami Adın hayvanlar için yeni bir yaşam merkezi oluşturulduklarını söyledi. Aydın, “Seyfebeli’nde bulunan bu yeni tesiste 960 köpek var. Tesiste çeşitli nedenlerle tedavi ihtiyacı duyan kedi ve benzeri hayvanlar bulunuyor. Köpekler burada sürekli bulunurken; kedi, kuş gibi hayvanlar da tedavileri tamamlandıktan sonra doğal ortamlarına bırakılıyor. Şu anda tesisin etrafında düzenleme çalışması yaparak tamamen yeşil bir ortam oluşmasını hedefliyoruz. Bunun ana sebeplerinden birisi öğrencilerimiz, ailelerimiz buraya ziyarete geldiklerinde vakitlerini verimli bir şekilde geçirsinler, bu kapsamda ağaçlandırma çalışması yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER