Haber346

Vali Gül 10 Bin Kişilik Yurt İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Tek seferde yapılan ve Türkiye’nin en büyük yurt projesi olan 10 bin kişilik Sivas Merkez Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdunda inşaat çalışmaları aralıksız sürüyor. Vali Davut Gül, ilimizde yapımı devam eden 10 bin kişilik yurt inşaatını basın mensupları ile gezerek, yurtla ilgili gelinen noktayı değerlendirdi. Gül, yaptığı açıklamada; Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin her yerinde […]

Vali Gül 10 Bin Kişilik Yurt İnşaatında İncelemelerde Bulundu
17 Temmuz 2018 - 17:18 'de eklendi.
Reklam

Tek seferde yapılan ve Türkiye’nin en büyük yurt projesi olan 10 bin kişilik Sivas Merkez Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdunda inşaat çalışmaları aralıksız sürüyor.

Vali Davut Gül, ilimizde yapımı devam eden 10 bin kişilik yurt inşaatını basın mensupları ile gezerek, yurtla ilgili gelinen noktayı değerlendirdi.

Gül, yaptığı açıklamada; Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin her yerinde yurt yapıldığını ifade ederek, ilimizde de 10 bin öğrencinin kalabileceği 10 bloktan oluşan yurt inşaatının tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.

Yurdun İl Özel İdaresi tarafından yaptırıldığına dikkat çeken Gül, “Diğer illerden bir farkımız olacak. Yurdumuz tamamlandığında geliri İl Özel İdaresine gidecek. Dolayısıyla köylerimizin ve idaremizin ihtiyaçları borçlarımız bittiği zaman burada ki gelirlerden karşılanacak. Yurdu İl Özel İdaresi olarak kullandığımız krediler ile yaptırdık. İlimiz gerçekten güzel bir yurda kavuşmuş olacak. ”dedi.

YURT 8 BLOKTAN OLUŞUYOR

Vali Davut Gül, yurt inşaatının 8 bloktan oluştuğunu ifade ederek, “ 4 adet sosyal tesisi, bir tanede çarşı merkezi olarak düşündüğümüz ancak daha sonra vazgeçtiğimiz konferans salonumuz var. Bunların her birine ilçelerimizin adını vereceğiz. Nüfus büyüklüğünden başlayarak bu adımı atıyoruz. Gelen öğrencilerimiz ilçelerimizi öğrenmiş olacak. “şeklinde konuştu. Gül, yurdun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER