Haber346

Vali Gül: Meslek Liselerini Tercih Edene 150 Lira Burs Vereceğiz

İlimizde, Sivas Hizmet Vakfı tarafından meslek lisesini tercih eden öğrencilere aylık 150 lira burs verilecek. Vali Davut Gül, valilikte düzenlediği basın toplantısında Sivas Hizmet Vakfı olarak 2 yıldır üniversite öğrencilerine burs verdiklerini söyledi. Bu yıl ilk defa meslek liselerini tercih edenlere de burs vereceklerini dile getiren Gül, “Bu Türkiye’de daha önce yapılmayan, yapılmışsa da çok […]

Vali Gül: Meslek Liselerini Tercih Edene 150 Lira Burs Vereceğiz
11 Temmuz 2018 - 17:59 'de eklendi.
Reklam

İlimizde, Sivas Hizmet Vakfı tarafından meslek lisesini tercih eden öğrencilere aylık 150 lira burs verilecek.

Vali Davut Gül, valilikte düzenlediği basın toplantısında Sivas Hizmet Vakfı olarak 2 yıldır üniversite öğrencilerine burs verdiklerini söyledi.

Bu yıl ilk defa meslek liselerini tercih edenlere de burs vereceklerini dile getiren Gül, “Bu Türkiye’de daha önce yapılmayan, yapılmışsa da çok az yerde yapılan bir uygulama. Bu yıl hem üniversite öğrencilerine burs vermeye devam edeceğiz, hem de 9’uncu sınıfa geçecek ve endüstri meslek liselerini seçecek 500 öğrenciye burs vereceğiz.” dedi.

Gül, bu bursla meslek lisesini tercih eden öğrencilerin yarısından fazlasına maddi destek sağlamış olacaklarını belirterek, “Burs vermek isteyen hayırseverlerimizin Sivas Hizmet Vakfı’na bağışta bulunmalarını ve ailelerin de çocuklarını meslek liselerine yönlendirmelerini ve çocuklarının meslek sahibi olmalarını sağlamalarını istiyoruz. Meslek lisesine gidenlere de kamu olarak, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverler olarak ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayarak destek olacağız.” diye konuştu.

Öğrencileri liseyi bitirdiğinde kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Gül, “Bu düz lise ya da başka bir lisede okuyarak olmaz. İyi bir tornacı, iyi bir kaynakçı hem piyasada iş bulabilir hem de Türkiye’nin neresine giderse gitsin kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üzerinde durabilir. Burs verirken öğrencilerin ihtiyaç sahibi olmaları, başarı durumları, ailede diğer çocukların okuyup okumama durumu göz önüne alınacak. 20 kriterimiz var. Bu kriterlere göre puanlama yapacağız. Hak eden mutlaka bursu alacaktır. 500 öğrencimize aylık 150 lira bursu 8 ay boyunca vereceğiz. Toplamda bir öğrenciye bin 200 lira burs vermiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER