Haber346

ORAN Mali Destekleri Basın Lansmanı Yapıldı

Oran Mali Destek Programları basın lansmanı Sivas Valiliği Dr. Hasan Canpolat Salonunda yapıldı. Orta Anadolu Kalkınma Ajansından (ORAN) destek almaya hak kazanan projelerin sözleşmeleri imzalandı. İyi hazırlanan projelerin finansman bulduğunu söyleyen Vali Davut Gül, “Projeler değerlendirilme sürecinde birbirinden bağımsız, alanında uzman kişiler tarafından inceleniyor. Belli bir puanlamayı aşan ve başarılı bulunan projeler yönetim kurulu üyelerinin […]

ORAN Mali Destekleri Basın Lansmanı Yapıldı
11 Temmuz 2018 - 17:51 'de eklendi.
Reklam

Oran Mali Destek Programları basın lansmanı Sivas Valiliği Dr. Hasan Canpolat Salonunda yapıldı. Orta Anadolu Kalkınma Ajansından (ORAN) destek almaya hak kazanan projelerin sözleşmeleri imzalandı.

İyi hazırlanan projelerin finansman bulduğunu söyleyen Vali Davut Gül, “Projeler değerlendirilme sürecinde birbirinden bağımsız, alanında uzman kişiler tarafından inceleniyor. Belli bir puanlamayı aşan ve başarılı bulunan projeler yönetim kurulu üyelerinin önüne geliyor. Projelerin il ve ilçeler bazında dağılımlarında birbirlerinden eksik veya fazla olmasının nedeni gelen projelerin içerik ve niteliğiyle alakalı. Bu projelerin tamamı Sivas’tan da, Yozgat’tan da, Kayseri’den de, il veya ilçe merkezlerinden de çıkabilir. Bunu planlama ve müdahale etme şansımız yok. Bu destekleri almaya hak kazanan başarılı kurumlarımızı ve ilçelerimizi tebrik ediyorum. Destek almaya hak kazanamayan projelerin de yeniden gözden geçirilip kurumsal kapasitelerin geliştirilmesinin ardından önümüzde ki teklif çağrıları döneminde inşallah yeniden sunarlar.” dedi.

ORAN Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin Kilci ise, 29 Aralık 2017 tarihinde teklif çağrısına çıkılmış olan 2017 yılı mali destek programları başvurularının 23 Mart 2018 tarihi itibarıyla sona erdiğini söyledi.

Ajansın yapmış olduğu saha çalışmaları, kurum ve kuruluş ile firma ziyaretleri sonucu bu sene tüm illerden toplamda 202 adet başvurunun teslim edildiğini kaydeden Kilci, “Mali destek programlarında, ajansın yaptığı alt bölge çalışmasına göre yapılan düzenlemelerin bir sonucu olarak bu sene merkez dışı ilçelerden geçmiş yıllara göre daha fazla oranda başvuru olduğu görülmektedir. Sivas ilinin 17 ilçesinin 15’inden ajansımıza proje başvurusu yapıldı.” dedi.

Sivas’ın Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 24, Yeni ve Yenilenebilir Tarım Uygulamaları Mali Destek Programı kapsamında ise 14 başvuru olmak üzere kar amacı gütmeyen kurumlardan toplam 38 proje başvurunun teslim aldığını kaydeden Kilci, “Yapılan değerlendirme süreci sonrası 30 Mayıs 2018’deki yönetim kurulu toplantısı ile destek almaya hak kazanan projeler ilan edildi. Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 9 proje, Yeni ve Yenilenebilir Tarım Uygulamaları Mali Destek Programı kapsamında ise 4 proje, toplamda 13 proje başarılı oldu.” diye konuştu..

Kar amacı gütmeyen kurumlara yönelik ilan edilen Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi ile Yeni ve Yenilenebilir Tarım Uygulamaları Mali Destek Programları ile ilimize 3.069.162,41 TL kaynak aktarılacağını belirten Kilci, Eş-finansmanlar ile beraber toplamda da 5.010.488,70 TL yatırımın Sivas’a kazandırılacağını söyledi.

Kilci, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı olarak Sivas, Kayseri ve Yozgat illerine yönelik teknik ve mali desteklerin devam edeceğini aktararak, kar amacı gütmeyen kurumların 2018 yılı boyunca Fizibilite Desteği ve Teknik Destek Programlarına başvuruda bulunabileceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından destek almaya hak kazanan Sivas İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Doğanşar Kaymakamlığı, Gölova Kaymakamlığı, Suşehri Kaymakamlığı ve Gürün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile sözleşme yapıldı.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER