Haber346

Sivas Belediyesinden Borç Yapılandırma Duyurusu

SİVAS Belediyesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 Sayılı Kanun” çerçevesinde emlak, çevre ve temizlik, ilan ve reklam, eğlence vergi borçlarını yeniden yapılandırıyor. Bu anlamda Sivas Belediyesi’ne borcu olan vatandaşların son başvuru tarihi olan 31 Temmuz’a kadar müracaat etmeleri gerekiyor. Emlak, eğlence, haberleşme, elektrik tüketimi, ilan ve reklam, çevre ve […]

Sivas Belediyesinden Borç Yapılandırma Duyurusu
07 Temmuz 2018 - 17:34 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Belediyesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 Sayılı Kanun” çerçevesinde emlak, çevre ve temizlik, ilan ve reklam, eğlence vergi borçlarını yeniden yapılandırıyor. Bu anlamda Sivas Belediyesi’ne borcu olan vatandaşların son başvuru tarihi olan 31 Temmuz’a kadar müracaat etmeleri gerekiyor.

Emlak, eğlence, haberleşme, elektrik tüketimi, ilan ve reklam, çevre ve temizlik vergisi, harçlar ve ücretler, katı atık toplama ve bertaraf ücreti, su ve atık su alacakları kapsamında Belediyeye borcu olan vatandaşlar bu kanundan yararlanabilecek. Borçlarını yapılandıran vatandaşlar, peşin veya 6, 9, 12 ve 18 taksitle ödemelerini yapabilecek. 31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, ceza ve harçların yapılandırılmasını içeren 7143 Sayılı Kanun çerçevesinde vergi ve borçlara ilişkin vergi zıyai cezası ve uygulanan gecikme zammı tamamen silinecek. Kanun kapsamında ödenmesi gereken taksitlerden ilk ikisinin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksitlerin geç ödeme zammıyla birlikte son taksiti izleyen ayın sonuna kadar da ödenmemesi halinde kanun hükmünden yararlanma hakkı kaybedilecek.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER