Haber346

Sivas, Lojistik Üssü Olacak

TCDD Genel Müdürlüğünce yatırım programına alınan ve alt yapı inşası Eylül ayı içerisinde başlayacak olan Lojistik Merkez, Ulaş Kovalı mevkiine Demirağ OSB’nin yanına kurulacak. Merkezin ilimize kazandırılması konusunda açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, Sivas’ın limanlara yakın, ulaşım sorunu olmayan gün geçtikçe ihracat rakamları artan bir il olduğuna dikkati çekerek, “Geçen hafta altyapı ihalesi gerçekleştirilen Demirağ […]

Sivas, Lojistik Üssü Olacak
04 Temmuz 2018 - 6:23 'de eklendi.
Reklam

TCDD Genel Müdürlüğünce yatırım programına alınan ve alt yapı inşası Eylül ayı içerisinde başlayacak olan Lojistik Merkez, Ulaş Kovalı mevkiine Demirağ OSB’nin yanına kurulacak.
Merkezin ilimize kazandırılması konusunda açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, Sivas’ın limanlara yakın, ulaşım sorunu olmayan gün geçtikçe ihracat rakamları artan bir il olduğuna dikkati çekerek, “Geçen hafta altyapı ihalesi gerçekleştirilen Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin yanı başına yapılacak olan lojistik merkez, ilimizi lojistik üssü haline getirecek. Toplam alanı 550.000 m² olan Lojistik Merkezin 215.000 m²’si Demirağ OSB’nin içinde bulunacak. İçinden demiryolu hattı geçen Demirağ OSB’nin, Lojistik Merkez ile planlanmış olması da müteşebbislere büyük kolaylık sağlayacak. Çünkü müteşebbisler, ürünlerini taşıma sorunu yaşamadan yurt dışına dahi pazarlayabilecekler. 02 Ağustos 2018 tarihinde altyapı ihalesi yapılacak olan merkezin bir yıl içerisinde inşaat işleri tamamlanarak Sivas Kongresi’nin 100. yılı olan 4 Eylül 2019 tarihinde açılışı gerçekleştirilecektir. Ülkemizin 9. Lojistik Merkezi Sivas, bir milyon ton taşıma kapasiteli olacak. Bu önemli yatırımın Sivas’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Lojistik Merkezlerde pek çok depo, dağıtım ve kargo aktarma merkezleri, paketleme, elleçleme, montaj, demontaj, lojistik, taşımacılık ve sigorta şirketleri, bankacılık ve finans kurumları, gümrük İdareleri, lojistik eğitim ve öğrenim kurumları, sosyal tesisler, lojistik sektör tedarikçileri satış ve servis yerleri, TIR-kamyon ve binek araç parkları yer alıyor.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER