Haber346

Köksal: Okul Salonları Esnafı Mağdur Ediyor

Sivas’ta SESOB’un girişimleri ile mahkeme kararı ile iptal edilen okulların düğünlere kiraya verilmesi uygulamasının yeniden başlayacağı söylentisi esnafları huzursuz etti. Konu hakkında açıklama yapan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, okul salonlarının düğün soluna işleten esnafı mağdur ettiğini belirterek, bu uygulamaya biran önce son verilmesini istedi. Sesob Başkanı Beşir Köksal, özellikle okulların […]

Köksal: Okul Salonları Esnafı Mağdur Ediyor
04 Temmuz 2018 - 6:29 'de eklendi.
Reklam

Sivas’ta SESOB’un girişimleri ile mahkeme kararı ile iptal edilen okulların düğünlere kiraya verilmesi uygulamasının yeniden başlayacağı söylentisi esnafları huzursuz etti.
Konu hakkında açıklama yapan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, okul salonlarının düğün soluna işleten esnafı mağdur ettiğini belirterek, bu uygulamaya biran önce son verilmesini istedi.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, özellikle okulların ruhsatı olmadığı halde, salonlarını düğün, nişan ve özel günler için kiraya verdiğini bunun da bu sektörde çalışan esnafları ve mahalle sakinlerini mağdur ettiğini söyledi.
Esnaf teşkilatının girişimleri neticesinde birkaç yıldır okul salonlarının kiraya verilmesinin yasaklandığını, bu uygulamanın hem vatandaşlar hem de bu sekterde faaliyet gösteren esnafı memnun ettiğini vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, uygulamanın sona erdirilmesinden ve okulların salonlarının tekrar düğün salonuna dönüştürülmesinden rahatsız olduklarını dile getirerek, “Düğün salonlarımız belirli aylarda faaliyet göstermektedir. İşletme sahipleri yatırım yaparak istihdam sağlamakta, devletine vergisini de ödemektedir. Ancak, çocuklarımızın eğitim gördüğü okullarımızın salonlarının düğün, nişan ve özel günlerde kiraya verilmesi , esnafımızı zor durumda bırakmaktadır.
Okul salonlarının birkaç yıl aradan sonra tekrar kiraya verilmeye başlaması esnafımızı ve gürültüden rahatsız olan mahalle sakinlerimizi de rahatsız etmiştir. Gerek işletmecilerimiz, gerekse de mahalle sakinlerimiz şikayetlerini dilekçe ile de bizlere iletmişlerdir. Alınan bu kararın tekrar gözden geçirilerek esnafımızın ve mahalle sakinlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz” dedi.
Bu konuda okullarda görev yapan idarecilerinin ve Okul Aile Birliği Başkanlarının hassas olmalarını isteyen Sesob Başkanı Beşir Köksal, okul salonlarının öğrenciler tarafından kullanılmasını, düğün salonu ve buna benzer şeyler için kiraya verilmesi gerektiğini kaydetti.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, ülke ekonomisine katkı sağlayan bu işletmelerin, bu mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililerin gerekli duyarlılığı göstermelerini talep etti.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, kamu kurum ve kuruluşların esnafın işini yapmasına da karşı olduklarını birkez daha dile getirdi.

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER